Falina Twój Partner w Programach CAD i CAM
email: info@falina.pl
tel +48 22 296 78 98

Mesh

 

Prototypowanie CAD – Narzędzia Siatki Czworokątnego Meshu

 

Narzędzia projektowania czworokątnej siatki mesh wspierają metodę modelowania subdivision. Polecenia są dostępne z górnego meshu oraz z palety narzędzi.
Główną zaletą projektowania mesh jest możliwość formowania niczym plastelina swobodnie i szybko dowolnego kształtu. Użytkownik rozpoczyna pracę od prostych prymitywów, a kończy pracę na bardzo skomplikowanych kształtach. Nie jednokrotnie trudnych lub niemożliwych do uzyskania w klasycznych technikach modelowania
Projektuj swobodne, organiczne kształty przy pomocy dostępnych wielu podstawowych narzędzi siatki czworokątnej mesh

Pasek poleceń mesh SharkCAD

Prymitywy Mesh

Twórz prymitywy z siatki meshu jak kostki, kule, czy torus i projektuj na ich podstawie dowolne proste i skomplikowane kształty.
Prymitywy mesh w SharkCAD

Mesh Profilu

Wyciągaj siatkę mesh z krzywych poprzez polecenia wyciągania, obracania, czy wypełniania.
Wyciąganie mesh w SharkCAD

Dodatkowa Pętla Mesh

Dodaj dodatkowy rząd siatki i zwiększ możliwość kontroli i wprowadzania zmian w siatce mesh.
Dodatkową pętla w modelu SharkCAD

Łączenie Regionów Siatki Mesh

Łącz między sobą dwa oddzielne region mesh i skróć czas projektowania.
Łączenie siatki mesh

Wygładzanie Subdivision

Prototypowanie CAD z poleceniem Subdivision wygładza siatkę czworokątów. Użytkownik otrzymuję produkt gotowy do wizualizacji przy jednoczesnej możliwości wprowadzania dalszych zmian przy użyciu narzędzi mesh.
Subdivision na z siatki mesh w SharkCAD

Zamień Siatkę Mesh na Bryłę

Połącz techniki modelowania mesh i modelowania bryłowego w Shark. Zamień czworokątny mesh do powierzchni NURB i brył. Z zamienioną siatką mesh na bryłę można pracować korzystając z klasycznych poleceń bryłowych jak: zaokrąglania, fazowania, skorupa i wiele innych. Dodatkowo finalny model można zapisać np. do formatu STEP.
Polecenie dostępne jest tylko w SharkCAD Pro.
Model siatki mesh zamieniony na Bryłę

Asocjatywność Projektowania Mesh i Brył, Zamiana STL

Asocjatywność w programie SharkCAD Pro

Asocjatywna praca siatki mesh i brył

Utwórz siatkę mesh i zamień ją z poleceniem asocjatywności na bryłę. Wprowadzane zmiany w modelu mesh będą automatycznie dodawane do projektu. Użytkownik może łączyć techniki modelowania i wprowadzać jednoczesne zmiany w modelu mesh i bryłowym. Dzięki tej technice można rozpocząć pracę od modelu mesh przejść do modelu bryłowego i zrobić precyzyjną dokumentacje techniczną.
Polecenie dostępne jest tylko w SharkCAD Pro. Zamiana stl, konwersja stl jest możliwa!

Modelowanie Bryłowe

Potrzebujesz modelowania bryłowego? Nic trudnego, już w ViaCAD Pro jest gama dostępnych poleceń. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej modelowanie bryłowe.

Modelowanie Powierzchniowe

Potrzebujesz modelowania powierzchniowego? Nic trudnego, już w ViaCAD Pro jest gama dostępnych poleceń. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej modelowanie powierzchniowe.