Modelowanie organiczne CAD – czym jest?

Modelowanie organiczne oparte jest na siatce wielokątów. Dzięki tej technice użytkownik uczy się odrębnego sposobu projektowania i może w bardzo krótkim czasie osiągnąć wymagany wizualny efekt końcowy. W naszym programie CAD polecenia do projektowania czworokątnej siatki mesh są dostępne z górnego rozwijanego paska menu oraz z palety narzędzi.

Jakie są zalety modelowania organicznego?

Główną zaletą modelowania organicznego jest możliwość formowania niczym plastelina swobodnie i szybko dowolnego kształtu. Użytkownik rozpoczyna pracę od prostych prymitywów, a kończy pracę na bardzo skomplikowanych kształtach. Nie jednokrotnie trudnych lub niemożliwych do uzyskania w klasycznych technikach modelowania
Projektuj swobodne, organiczne kształty przy pomocy dostępnych wielu podstawowych narzędzi siatki czworokątnej mesh.

Modelowanie organiczne wielokątów pasek narzędzi w programie CAD
Polecenia CAD do siatki czworokątów

Prymitywy wielokątów

Twórz prymitywy z siatki meshu jak kostki, kule, czy torus i projektuj na ich podstawie dowolne proste i skomplikowane kształty.

Modelowanie organiczne podstawowe polecenia w  projektowaniu postaci, rzeźb, czy mebli.

Wielokąty z profilu

Wyciągaj siatkę czworokątów z krzywych poprzez polecenia wyciągania, obracania, czy wypełniania.

Wyciąganie mesh w SharkCAD

Dodatkowa Pętla Mesh

Dodaj dodatkowy rząd siatki i zwiększ możliwość kontroli i wprowadzania zmian w siatce mesh.
Dodatkową pętla w modelu SharkCAD

Łączenie Regionów Siatki Mesh

Łącz między sobą dwa oddzielne region mesh i skróć czas projektowania.
Łączenie siatki mesh

Modelowanie organiczne i wygładzanie Subdivision

Subdivision modelowanie organiczne z wielokątów.  Model kubka  łyżki wykonany w programie CAD
Przykłady szybkiego modelowania z siatki czworokątów

Modelowanie organiczne często kojarzy się z hasłem prototypownie CAD ponieważ bardzo szybko można uzyskać wymagany wstępny kształt. Natomiast z poleceniem, algorytmem Subdivision wygładzana jest siatkę czworokątów. Użytkownik otrzymuję produkt gotowy do wizualizacji przy jednoczesnej możliwości wprowadzania dalszych zmian przy użyciu narzędzi mesh.

Zamień Siatkę Mesh na Bryłę

Połącz techniki modelowania mesh i modelowania bryłowego w Shark. Zamień czworokątny mesh do powierzchni NURB i brył. Z zamienioną siatką mesh na bryłę można pracować korzystając z klasycznych poleceń bryłowych jak: zaokrąglania, fazowania, skorupa i wiele innych. Dodatkowo finalny model można zapisać np. do formatu STEP.
Polecenie dostępne jest tylko w SharkCAD Pro.
Model siatki mesh zamieniony na Bryłę

Asocjatywność Projektowania Mesh i Brył, Zamiana STL

Utwórz siatkę mesh i zamień ją z poleceniem asocjatywności na bryłę. Wprowadzane zmiany w modelu mesh będą automatycznie dodawane do projektu. Użytkownik może łączyć techniki modelowania i wprowadzać jednoczesne zmiany w modelu mesh i bryłowym. Dzięki tej technice można rozpocząć pracę od modelu mesh przejść do modelu bryłowego i zrobić precyzyjną dokumentacje techniczną.
Polecenie dostępne jest tylko w SharkCAD Pro. Zamiana stl, konwersja stl jest możliwa!

Asocjatywność w programie SharkCAD PRo

Modelowanie Bryłowe

Potrzebujesz modelowania bryłowego? Nic trudnego, już w ViaCAD Pro jest gama dostępnych poleceń. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej modelowanie bryłowe.

Modelowanie Powierzchniowe

Potrzebujesz modelowania powierzchniowego? Nic trudnego, już w ViaCAD Pro jest gama dostępnych poleceń. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej modelowanie powierzchniowe.