Falina Twój Partner w Programach CAD i CAM
email: info@falina.pl
tel +48 22 296 78 98

Kurs CAM programowania CNC

Programowanie CAM maszyn numerycznych CNC jest dla wielu osób bardzo przyjemnym zagadnieniem, Wiemy też, że są osoby, które rozpoczynają swoją przygodę i chcą skorzystać z bezpłatnego kursu CAM. Z tego powodu szukają informacji w internecie i zadają sobie często pytanie:

  • Programowanie CAM jak zacząć naukę w systemie CAM?
  • Czy są bezpłatne kursy z tworzenia g-kodów na maszyny numeryczne CNC?
  • Skąd pobrać bezpłatny kurs CAM?
  • Czy programowanie CNC jest skomplikowane?
  • Czy można znaleźć dobrze płatną pracę programując tokarki czy frezarki?
  • Czy zlecić napisanie g-kodu na maszynę, czy napisać program samodzielnie?

Mamy nadzieję, że na te pytania czytając naszą stronę znajdziesz odpowiedzi. Ponieważ naszym celem, który przed sobą postawiliśmy jest rozbudowa bezpłatnego kursu CAM z programowania maszyn numerycznych CNC przy użyciu oprogramowania CAM. Środowisko CAM, na którym będziemy bazować nasze samouczki umożliwia według nas szybkie precyzyjne i bardzo łatwo modyfikowalne programowanie CNC. Materiały dydaktyczne zarówno pdf jaki i filmy opracowujemy z użyciem systemu CAM – SmartCAM.

Programowanie CAM CNC bezplatny kurs szkoleniowy
Programowanie maszyn CNC w systemie CAM

Programowanie CAM jak zacząć naukę w systemie CAM?

Rozpoczęcie nauki w systemie CAM wymaga podstawowej cechy – chęci. Uważamy tak ponieważ udostępniamy szereg materiałów dydaktycznych CAM w postaci pdf czy filmów szkoleniowych. Te materiały są bezpłatne, część dostępna jest na naszym blogu CAD CAM, część na naszym kanale youtube,. Pozostałą bazę wiedzy wysyłamy na indywidualne i konkretne pytanie użytkowników. Dodatkowo na poniższej stronie będziemy dodawać i rozbudowywać darmowy kurs CAM w postaci filmów instruktażowych.

Czy są bezpłatne kursy z tworzenia g-kodów na maszyny numeryczne CNC?

Tak, są bezpłatne kursy z pisania g-kodów na maszyny numeryczne w środowisku CAM np. SmartCAM. Ta strona oraz nasze materiały, które udostępniamy są tego przykładem. Zapraszamy do darmowej nauki systemów CAM. Nasz kurs dostępny na stronie kosztuje Ciebie 0 zł.

Skąd pobrać bezpłatny kurs CAM?

Bezpłatny kurs CAM, jest dostępny na naszych stronach internetowych poprzez blog CAD CAM oraz zestaw materiałów na poniższej stronie. Kurs cały czas jest rozwijany dlatego subskrybuj nasz kanał YouTube lub odwiedzaj naszą stronę systematycznie, aby otrzymywać nowy zasób wiedzy. Również dodaj nasze konto do obserwowanych na Facebooku, co również ułatwi Tobie dostęp do dodatkowych materiałów

Czy programowanie CNC jest skomplikowane?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie jeśli rozpoczynasz dopiero naukę. Ponieważ sama nauka systemu CAD CAM to początek, który umożliwia dalsze zdobywanie wiedzy z programowania maszyn CNC. Należy tutaj zwrócić uwagę jeszcze na szereg kwestii jak technologia obróbki skrawaniem, znajomość frezarek CNC, tokarek CNC, czy użycie optymalnych technik narzędziowych. Pamiętaj jednak, że z każdą z tych gałęzi zapoznajesz się tym bardziej im więcej pracujesz na co dzień z programowaniem CNC i z czasem będzie to dla ciebie mało skomplikowane.

Czy można znaleźć dobrze płatną pracę programując tokarki czy frezarki?

Zdecydowanie TAK, znając oprogramowanie CAM np. SmartCAM i uzupełniając swoje CV o taką umiejętność, będzie Tobie łatwiej znaleźć pracę. Zawód ten jest stosunkowo dobrze płatny. Twoje zarobki nie powinny wynosić mniej niż 4000 zł netto. Programiści z dużym doświadczeniem potrafią zarabiać ponad 6000 zł netto. W Polsce jest coraz więcej firm produkcyjnych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wiemy również z doświadczenia, że pracodawcy potrafią zainwestować w system CAM, który zna ich przyszły programista. Może właśnie ten kurs umożliwi Tobie programowanie maszyn CNC u pracodawcy w oprogramowaniu SmartCAM.

Bezpłatny kurs CAM programowania maszyn CNC

Bezpłatny kurs CAM to zbiór materiałów, które udostępniamy wszystkim osobom zainteresowanym zdobyciem umiejętności z zakresu wspomagania projektowania i wytwarzania na maszynach CNC. Jest on również przydatny dla osób, które chcą nauczyć się oprogramowania CAM – SmartCAM. Poniżej przedstawiamy listę kolejno dodanych samouczków. Pamiętaj, że kurs jest nieustannie rozwijany. Zaglądaj na naszą stronę systematycznie, subskrybuj nasz kanał YouTube i Facebook, a będzie zawsze otrzymywać najnowsze informacje o dodanych materiałach:

Interfejs CAM – podstawy część 1

W pierwszy samouczku opowiadamy o interfejsie programu CAM SmartCAM. Podstawowy opis okien dialogowych w programie został podzielony na dwie części. Materiał jest dostępny na naszym kanale YouTube.

Podstawy interfejsu programu CAM

Interfejs CAM – podstawy część 2

W drugim samouczku kontynuujemy opis interfejsu. Jednak w tym darmowym samouczku koncentruję się na przedstawieniu kolejności pracy przy tworzeniu procesów, strategi obróbkowych na modelach 2D i 3D.

Pryncypia przy rozpoczynaniu projektu technologicznego

Proces technologiczny – Jak utworzyć cykl wiercenia w programie CAM

Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na blogu CAD CAM dotyczącym wiercenia oraz tutorialem z wiercenia otworów.