Nauka CAM jak rozpocząć ?
|

Nauka CAM interfejs

5/5 - (6 votes)

Nauka CAM dla wielu osób jest jednym z kroków w etapie własnego rozwoju zawodowego. Między innymi z tego powodu przygotowujemy i udostępniamy bezpłatne szkolenia CAM i CAD na naszym blogu. W tym wpisie koncentrujemy się na interfejsie programu CAM. Po zapoznaniu się z materiałami zdobędziecie podstawową wiedze i będziecie mogli odpowiedzieć na poniższe pytania dotyczące nauki systemu CAM:.

  • Jakie są okna dialogowe i paski narzędzi dostępne w programie CAM ?
  • Jak poruszać się w obszarze pracy ?
  • Do czego służą polecenia ?
  • Jak obracać, przesuwać czy przybliżać model ?
  • Czy można zmieniać paski i okna dialogowe ?
  • Gdzie znajduje się biblioteka narzędzi i jak wybrać narzędzie ?
  • Jak włączyć symulację strategii obróbkowych ?
  • Jak rozpocząć mój pierwszy projekt – kolejność działań
Nauka CAM jak rozpocząć pracę w środowisku CAM CAD?
Nauka CAM jak rozpocząć pracę z programem CAM.

Nauka CAM – samouczek z interfejsu

Samouczek z interfejsu systemu CAM – tak od tego trzeba zacząć naukę. Poniższy film przedstawia ogólną budowę systemu CAM – SmartCAM. W tym filmie dowiesz się gdzie są okna dialogowe, paski narzędzi jak można wybierać polecenia i do czego służą. Nagranie zajmuje około 8 minut. Nie zawiera szczegółowych informacji, ale koncentruje się na ogólnym układzie programu.

Zapraszam do oglądania:

Nauka CAM – rozpoczęcie programowania CNC

Kontynuując naukę CAM w naszym darmowym kursie zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu. Przedstawiamy w jeden z ważniejszych etapów, czyli pasek poleceń służący do wyboru cykli, operacji, strategi, procesów technologicznych. Pokazujemy jak wybrać postprocesor do własnej maszyny, jak zdefiniować przygotówkę oraz jak włączyć symulacje. Samouczek ten jest kolejnym krokiem w poznawaniu programów CAM.

Nauka CAM – od czego zacząć?

Naukę programu CAM naszym zdaniem należy zacząć od podstaw. Dlatego właśnie ten wpis jest miejscem od którego powinnaś lub powinieneś zacząć naukę. Osobom zainteresowanym udostępniamy również materiały pdf oraz bezpłatnie wersję testową programu CAM SmartCAM. Ufamy, że wkrótce programowanie CAM z naszym bezpłatnym kursem będzie dla Ciebie łatwiejsze.

Kolejne darmowe samouczki?

Tak, tworzymy kolejne darmowe samouczki do nauki systemu CAM lub CAD. Odwiedzaj co jakiś czas naszą stronę, nasz blog i zapoznawaj się z dodanymi materiałami. Subskrybuj nasze konto na kanale CAD CAM YouTube lub zaglądaj na nasze konto CAD CAM na Facebooku dzięki czemu będziesz wiedział o nowo dodanych materiałach. Zwróć uwagę też na naszą stronę poświęcona kursom CAD. Jeśli interesuje Ciebie jakieś konkretne zagadnienie, to napisz do nas i daj nam znać co potrzebujesz. Z pewnością przygotujemy taki samouczek.

Jaką wersję programu CAM wybrać do testów?

Wszystko zależy od tego jakie maszyny CNC są obecne lub będą w twoim obecnym lub przyszły miejscu pracy. Na przykład program SmartCAM obsługuje frezarki od 2.5 osi do 5 osi ustawczych. Jak również możesz programować tokarki 2 osiowe lub z napędzanymi narzędziami. Do tego są modułu do wycinania drutowego, cięcia laserem, wodą itp. Jeśli więc interesuje ciebie konkretny moduł to napisz nam o tym, a wyślemy odpowiednią wersję testową. Jednak jeśli chcesz zacząć naukę i nie wiesz co będzie robił/a to zachęcamy do modułów z frezowania 3 osie oraz toczenia z napędzanymi narzędziami. O modułach SmartCAM można poczytać na naszej stronie internetowej.

Skąd pobrać wersję testową programu CAM?

W celu pobrania wersji testowej programu CAM napisz do nas wiadomość lub uzupełnij formularz z naszej strony internetowej. Udostępnimy bezpłątną wersję programu CAM i prześlemy link do jej pobrania. Pamiętaj jeśłi nie masz programu do modelowania 3D, to warto zapoznać się z ViaCAD Pro- jest to profesjonalny i tani program CAD do projektowania 3D.

Podobne wpisy