Darmowy kurs CAD, to zbiór bezpłatnych filmów, samouczków, które przedstawiają krok po kroku wykonanie wybranego modelu 2D lub 3D. Bezpłatne szkolenia kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych nauką modelowania w programach CAD. Niezależnie czy zaczynasz przygodę z projektowaniem czy już znasz wiele programów CAD, to uważamy, że znajdziesz również coś dla siebie w udostępnianych przez nas materiałach. Proponujemy Tobie bezpłatne materiały z naszego blogu poświęconemu tematyce CAD CAM. Dodatkowo zapraszamy do subskrypcji filmów szkoleniowych CAD CAM na kanale YouTube. Natomiast dla osób najbardziej zainteresowanych mamy dodatkowe materiały w postaci samouczków do bezpłatnego pobrania z naszych wiadomości e-mail. Wystarczy do nas się odezwać, zapraszamy.

Darmowy kurs CAD - bezpłatne szkolenia CAD
Darmowy Kurs CAD

Jak zacząć bezpłatną naukę modelowania 3D i 2D?

Bezpłatną naukę modelowania w programie CAD 3D i 2D należy zacząć od najważniejszej cechy – chęci. Jeśli tutaj trafiłeś/aś to mam nadzieję, ze chęci posiadasz. Kolejnym krokiem, który należy podjąć to pobranie środowiska CAD, w którym można się uczyć. Tutaj proponuję środowisko ViaCAD i SharkCAD. Uważam, że jest to program bardzo intuicyjny i szybko można się go nauczyć. Jednocześnie otrzymasz wersję w pełni działającą na pewien czas.

Przykładowy bezpłatny film z darmowego kursu CAD

Ten bezpłatny samouczek cad przedstawia narysowanie nakrętki 3D. Pobierz program cad i przekonaj się sam jak szybko narysujesz nakrętkę.

Darmowy Kurs CAD – Samouczek wykonania nakrętki

Darmowy Kurs CAD – Często zadawane pytania:

Skąd pobrać darmowy program CAD?

Link do pobrania wersji demo programu wysyłamy poprzez wiadomość e-mail. Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez e-mail lub formularz z naszej trony internetowej. Otrzymasz link do pobrania wersji trial oprogramowania CAD.

Formularz dla programu ViaCAD

Skąd pobrać samouczki video do nauki CAD?

Samouczki CAD video udostępniamy na naszym blogu CAD CAM. Wystarczy systematycznie go przeglądać. Dodatkowo warto subskrybować nasz kanał na Youtubie lub Facebook. Otrzymasz informacje o nowo dodanym materiale filmowym. Dodatkowo na dole tej strony są umieszczone linki do materiałów szkoleniowych z projektowania.

Skąd pobrać materiały do nauki CAD?

Materiały szkoleniowe są dostępne on-line, więc wystarczy odwiedzić naszego bloga. Dodatkowo wysyłamy poprzez wiadomość e-mail materiały szkoleniowe do pobrania.

Czy otrzymanie wsparcia technicznego jest bezpłatne?

Tak, wparcie techniczne jet bezpłatne. Chcesz się dowiedzieć jak coś wykonać w programie CAD? Napisz do nas, a odpowiemy na twoje pytania.

Czy jest podręcznik do nauki CAD?

Tak, posiadamy podręcznik drukowany w języku polskim do nauki modelowania 2D i 3D. Podręcznik można dodatkowo zamówić. Koszt podręcznika to 60 zł brutto plus koszt wysyłki (około 15-20 zł). Zamówienie można zrealizować poprzez wiadomość e-mail. Więcej informacji o podręczniku znajduje się na naszej stronie: podręcznik CAD.

Jaki system operacyjny do CAD?

Użytkownik może pracować z oprogramowaniem w systemie operacyjnym Windows 7, 8 i 10 64bit lub Mac OS na komputerach Macintosh. Proszę nas poinformować, jaki system operacyjny Państwo używacie, abyśmy wysłali prawidłową wersję.

Jakie wymagania sprzętowe do pracy z CAD?

Licencje ViaCAD lub SharkCAD uruchomią się na wielu średnio-wydajnych komputerach. Im bardziej skomplikowane modele będziemy chcieli wykonywać tym bardziej wymagania mogą wzrosnąć. Minimalne wymagania to Intel® Pentium® IV or AMD® Athlon64™ class 64-bit procesor 3 GB dysku twardego, 8 GB RAMu i karta graficzna minimalnie z 256 MB ramu.

Darmowe samouczki do modelowania – lista

Darmowy kurs CAD to zbiór bezpłatnych samouczków do modelowania. Poniżej przedstawiamy linki, które prowadzą do naszego bloga. Zaglądaj tutaj i obserwuj czy został dodany nowy tutorial CAD. Subskrybuj nasz kanał na YouTube lub Facebooku, aby otrzymać informacje o najnowszym samouczku do projektowania.

Samouczek CAD – Jak narysować model nakrętki 3D z gwintem

Wpis przedstawia sposób modelowania nakrętki 3D oraz gwintu z modułem PowerPack.

Darmowy kurs CAD Nakrętka 3D model
Nakrętka 3D

Samouczek CAD – Jak wykonać model śruby 3D z gwintem

Wpis przedstawia sposób narysowania śruby 3D w oprogramowaniu CAD.

Wykonanie śrubki w programie CAD
Model Śrubki 3D w CAD

Samouczek CAD – Jak wykonać model łyżki 3D na siatce czworokątów

Wpis przedstawia sposób modelowania organicznego łyżki 3D na siatce czworokątów.

Modelowanie łyżki w programie ViaCAD
Łyżka 3D w ViaCAD

Samouczek CAD – Zaginanie modeli 2D lub 3D

Wpis na blogu CAD CAM przedstawia jak zaginać modele 3D np. blachy.

Program CAD do gięcia, zaginania modeli 2D 3D czy blachy w oprogramowaniu CAD
Zaginanie modeli 3D w CAD

Samouczek CAD – Wiązania geometryczne

Wpis zawiera samouczek filmowy przedstawiający zasady pracy relacji geometrycznych w programie CAD.

Wiązania relacje geometryczne szkic 2d
Szkic 2D wiązania geometryczne

Samouczek CAD – Sofa 3D

Wpis zawiera samouczek filmowy, który przedstawia modelowanie sofy oraz utworzenie sceny z renderowaniem w popularnym oprogramowaniu CAD.

Render modelu 3D kanapa 3D
Sofa 3D z renderem