Modelowanie 3D 2D z renderowaniem i PDF3D

Modelowanie 3D w ViaCAD Pro v14 naszym zdaniem jest intuicyjne i łatwe w użyciu. ViaCAD Pro jest to najbardziej rozbudowana wersja programu CAD serii ViaCAD do modelowania 3D i 2D dla części pojedynczych oraz złożeń. Program do projektowania 3D umożliwia pracę parametryczną i bezpośrednią opartą na drzewie historii oraz warstwach. Nasz CAD pozwala na tworzenie modeli hybrydowych, powierzchniowych, bryłowych jak i z siatki czworokątów – mesh (STL).

ViaCAD Pro został rozbudowany między innymi o zestaw specjalistycznych narzędzi do projektowania powierzchniowego 3D oraz profesjonalny rendering. Możesz również zapisać pracę w uniwersalnym pliku PDF 3D. Dodatkowo zintegrowany pakiet Power Pack LT wspiera druk 3D. Program zapewnia kompatybilność z wszystkimi profesjonalnymi programami CAD poprzez obsługę takich formatów jak: DWG, DXF, STEP, IGES, SAT, STL, Rhino® 3D, 3D Studio®, JPEG, PNG, Google® SketchUp® i wielu innych. ViaCAD Pro jest udostępniany do bezpłatnych testów. Możesz zapoznać się z programem i wykonać swoje pierwsze modele 3D. Skontaktuj się z nami poprzez formularz, a wyślemy do ciebie wersję testową.

Udostępniamy bezpłatne kursy z modelowania 3D. Zapraszamy również do subskrypcji naszego kanału CAD na Youtube dzięki czemu dowiesz się pierwszy o nowo dodanych materiałach. Odwiedzaj również nasz Blog CAD CAM, na którym systematycznie dodajemy nowinki dotyczące programów CAD i CAM. Dzięki tym informacjom i darmowym kursom modelowanie 3D będzie jest łatwiejsze.


Polska wersja językowa Program CAD na MAC i PC Licencje wieczyste

Darmowy program do projektowania ViaCAD Pro
ViaCAD Pro program do modelowania 3D

Modelowanie 3D bryłowe i powierzchniowe

W wersji Pro użytkownik otrzymuje bogaty wachlarz narzędzi do modelowania bryłowego i powierzchniowego. Dzięki tym poleceniom można wykonać bardzo skomplikowane modele 3D.

 • Drzewo Historii, przedstawia kolejność wykonanych operacji
 • Koncept Eksplorer, umożliwia wprowadzanie licznych zmian
 • Asocjatywne modelowania łączy różne techniki projektowania
 • Bogaty wachlarz narzędzi bryłowych gwarantuje precyzje projektowania
 • Bogaty wachlarz narzędzi powierzchniowych zapewnia swobodne projektowania
 • Generowanie rysunków 2D bezpośrednio z modeli 3D
Modelowanie 3D - Model z ViaCAD Pro
ViaCAD Pro model
Modelowanie 3D Polecenia Bryłowe ViaCAD Pro
Polecenia Bryłowe ViaCAD
Polecenia w ViaCAD w modelowaniu 3D powierzchniowym
Polecenia Powierzchniowe w ViaCAD
Model 3D nakrętki

Zaginanie modeli 3D

Gięcie blach, elementów 2D i i 3D jest możliwe w ViaCAD Pro. Wystarczy wskazać kształt oraz wybrać linię gięcia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem i dodatkowym opisem gięcia blach.

Organiczne, Swobodne Modelowanie 3D Mesh

Do ViaCAD Pro został wcielony zestaw narzędzi do modelowania 3D swobodnych, organiczny kształtów na bazie siatki czworokątnej mesh. Prototypowanie, tworzenie modeli codziennego użytku, czy organicznych kształtów można zrealizować w krótkim czasie. Technika ta też sprzyja tworzeniu modeli pod druk 3D. Nie zapominajmy wszak, że modele importowane do drukarek 3D, to właśnie formaty stl oparte na siatkach mesh.

 • Prymitywy z siatki czworokątów
 • Wyciąganie siatki mesh
 • Swobodne przeciąganie siatki 3D i 2D
 • Inteligenty układ współrzędnych (griper) ułatwiającym kopiowanie, przesuwanie, czy skalowanie modelu 3D
Modelowanie Organiczne
Modelowanie Organiczne

Modelowanie 3D z siatki czworokątów

Zapraszamy do samouczka przedstawiającego modelowanie 3D łyżki w technice mesh – z siatki wielokątów.

Model 3D łyżki

Program do Modelowania 3D i Drukowania 3D

ViaCAD Pro został wyposażony w bardzo przydatne narzędzia do weryfikacji druku 3D w programie CAD. Polecenia te ułatwiają analizę modelu, który chcemy wydrukować na drukarce 3D. Model może być narysowany w ViaCAD lub zaimportowany z innych programów CAD poprzez formaty np. dwg, dxf, iges, step, czy sat.

Szczególnie przydatne przy druku 3D okażą się polecenia:

 • Analiza druku
 • Weryfikacja normalnych
 • Kontrola zwisów
 • Pomiar grubości
 • Animacja wycinków
 • Tworzenie wsporników
 • Optymalny układ, nesting
Druk 3D narzędzia ViaCAD Pro
Polecenia analizy druku 3D

Modelowanie 3D elementu do wydruku 3D w ViaCAD Pro jest bardzo przyjazne i szybkie. Dostępne techniki modelowania na siatce wielokątów mesh będą niezastąpione dla wielu profesjonalistów jak i osób rozpoczynających przygodę z programami CAD. Dodatkowy moduł PowerPack, który wspiera zamianę modeli stl na bryłę oraz pracę z plikami STL ułatwi import i modyfikację już gotowych projektów przeznaczonych do druku 3D.

Inteligentne Połączenia Meblarskie

W ViaCAD Pro użytkownik ma do dyspozycji paletę poleceń usprawniających pracę w przemyśle meblarskim. Zagadnienia te są nad wyraz ciekawe i wymagające. Dzięki narzędziom użytkownik w sposób automatyczny tworzy połączenia meblarskie. Dodatkowo można w intuicyjny sposób wprowadzić zmiany poprzez dobrze znane okno dialogowe Inspektora. Polecenia te zostały podzielone na następujące grupy:

Modelowanie 3D – rodzaje połączeń drewnianych

 • Wręgowe Proste
 • Półkrzyżowe
 • Uciosowe
 • Wczep
 • Wpustowo Wypustowe
Modelowanie 3D mebli 3D w programie CAD ViaCAD Pro
Program do Modelowania i projektowania mebli 3D

Program do Renderowania modeli 3D

Z serii ViaCAD tylko w wersji Pro użytkownik może cieszyć się zaawansowanym renderingiem. Do codziennej pracy użytkownik otrzymuję bogatą bibliotekę materiałów oraz przydatne narzędzia do utworzenia realistycznego wyglądu.

 • Biblioteka Materiałów
 • Biblioteka Tła HDR
 • Tworzenie własnych materiałów i bibliotek
 • Renderowanie częściowe i całego obszaru
 • Biblioteka Tła i Naklejek
 • Renderowanie do pliku
Modelowanie 3D i renderowanie w jednym programie - ViaCAD Pro
Renderowanie modeli 3D biblioteka materiałów

Modelowanie 2D i 3D – profesjonalne szkicowanie

W ViaCAD Pro użytkownik ma do dyspozycji paletę poleceń z wiązaniami geometrycznymi. Dzięki nim mamy możliwość tworzenia parametrycznego szkicu 2D już od podstaw. Program potrafi automatycznie wykryć relacje geometryczne przy czym użytkownik ma do dyspozycji dodatkowe wiązania, które może nadawać według uznania:

Wiązania geometryczne w porogamie CAD ViaCAD Pro
Relacje geometryczne
Szkicowanie 2D z ViaCAD Pro

Modelowanie 3D i Wymiana Danych

ViaCAD Pro umożliwia wymianę danych między innymi w postaci SAT, IGES, STEP, czy DXF, DWG oraz wiele innych. Dalsze projektowanie 3D i 2D zaimportowanych plików z innych CADów jest bardzo proste dzięki dostępnym narzędziom modelowania oraz projektowania swobodnego.

Formaty ViaCAD
ViaCAD Formaty & Wymiana danych

Dodatkową i bardzo przydatną właściwością jest automatyczna zamiana wielu formatów na inny wskazany, np. można zamienić 100 plików z formatem STEP na 100 plików z formatem IGES.

ViaCAD Pro CAD 3D – Wersja Testowa

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem wersji demo programu CAD ViaCAD Pro to ciesz się tym darmowym okresem przez dwa tygodnie, a następnie zdecyduj czy chcesz zainwestować w licencje wieczystą. Po rozpoczęciu pracy z programem jesteśmy do dyspozycji, odpowiadamy na pytania, pomagamy rozwiązać problemy, a także opracowujemy bezpłatnie tutoriale w postaci nagrań filmowych.

Program CAD ViaCAD Pro 14
Modelowanie 3D w ViaCAD Pro PL

Polska wersja językowa
Program CAD na MAC i PC Licencje wieczyste

Podręcznik do nauki CAD

Jaki wybrać podręcznik na początek do nauki programu CAD? Wolisz naukę z podręcznika drukowanego? Nic łatwiejszego, mamy gotowe rozwiązanie. Zapraszamy do zakupu podręcznika, opis znajduje się na naszej stronie internetowej:

Wsparcie techniczne i Pokaz On-line

Nadal się wahasz? Jednak szukasz alternatywy dla drogich 3D programów CAD i potrzebujesz rozwiązań do modelowania 3D? Zastanawiasz się jaki wybrać program do renderowania?

Odezwij się do nas pomożemy Tobie poprzez rzetelne odpowiedzi na zapotrzebowanie. Udzielimy wsparcia technicznego, pomożemy z nauką programu. Możemy połączyć się on-line i pokazać zasadę działania programu.

Można skontaktować się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

Który program 2D wybrać?

Może jednak szukasz programu tylko do modelowania 2D? Bardzo nas to cieszy. Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Zapoznaj się z modułem CAD ViaCAD 2D

Samouczki CAD i Blog CAD

Chcesz poczytać, obejrzeć i zapoznać się z dodatkowymi materiałami? Zachęcamy do czytania naszego bloga i oglądania samouczków.


Jaki program do modelowania 3D?

Dobrej klasy program do modelowania 3D powinien być uniwersalny, czyli zawierać wiele technik tworzenia modeli poprzez polecenia bryłowe, powierzchniowe, czy siatkę organiczną. Przykładowym rozwiązaniem, które to spełnia jest ViaCAD Pro PL

Jaki program do renderowania?

Na rynku jest szereg dedykowanych i stosunkowo drogich rozwiązań do renderowania. Jeśli jednak szukasz programu do modelowania 3D i 2D, który zawiera w sobie również renderowanie, to ViaCAD Pro może być tym czego szukasz.