Jaki program do projektowania 2D

Jaki program do projektowania 2D – Relacje

4.9/5 - (8 votes)

Jaki program do projektowania 2D z relacjami można znaleźć za darmo wydaje się być częstym pytaniem, które otrzymujemy podczas naszych rozmów telefonicznych. Zwracamy uwagę, że owszem darmowe samouczki są udostępniane, czego dowodem jest ten wpis. Jednak sam program powinien kosztować choć symboliczną kwotę, aby mógł się cały czas rozwijać. Przykładem na to jest bardzo tani program CAD ViaCAD 2D, którego cena oscyluje na poziomie około 290 zł za licencję wieczystą. Z tego powodu nawet osoby, które chcą we własnym zakresie i na swoje prywatne potrzeby coś narysować mogą zainwestować na przykład w program do projektowania 2D – ViaCAD. Jesteśmy przekonani, że okaże się niezastąpionym narzędziem w naszej codziennej pracy.

Jaki program do projektowania 2D
Program do projektowania 2D – Relacje & Wiązania geometryczne

Jaki program do projektowania 2D wybrać z relacjami?

Z pewnością relacje 2D w programie CAD są korzyścią samą w sobie, ułatwiają znacząco pracę i szybkie szkicowanie. Możemy błyskawicznie narysować szkic nie martwiąc się wstępnie o wymiary. Dzięki nadanym relacjom figury geometryczne, krzywe, linie, łuki będą układały się poprawnie.

Ważne jest również to, że możesz w krótkim czasie przebudować projekt zachowując jego ogólny kształt. Jeśli produkujesz podobne kształty o różnych wymiarach to relacje i wiązania geometryczne w programie ViaCAD 2D będą strzałem w dziesiątkę. W krótkim czasie, bo dzięki zmianom kilku wymiarów, przebudujesz projekt tworząc różne wielkości detalu.

Co znajdziesz w tym kursie CAD?

W naszym kolejnym kursie CADa nauczysz się tworzyć wiązania geometryczne i nadawać relacje na rysunku 2D. Mamy nadzieję, że ten tutorial ułatwi Tobie odpowiedź na pytania:

Jaki program do projektowania 2D 3D wybrać – ViaCAD

Zapraszamy do obejrzenia bezpłatnego samouczka z relacjami i wiązaniami geometrycznymi:

Opis wiązań geometrycznych w programie CAD

W powyższym filmie zaprezentowaliśmy konkretne użycie wybranych relacji. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że jest ich dużo więcej, co widać na wyciągniętym pasku w powyższym filmie. Jeśli masz pytania jak działają poszczególne wiązania to zapraszamy do naszego wpisu na blogu dotyczącego Wiązań geometrycznych w programie CAD.

Wersja testowa na MAC i PC & Zakup programu CAD

Jeśli nie masz jeszcze wersji testowej ani nie posiadasz licencji wieczystej np. ViaCAD, to odezwij się do nas poprzez formularz z naszej strony internetowej lub napisz maila, czy zadzwoń. Dobierzemy do Twoich potrzeb optymalne rozwiązanie. Pamiętaj, licencje programu ViaCAD są bardzo tanie, a przy tym dają olbrzymie możliwości projektowe.

Oprogramowanie 3D do modelowania zabwek placów zabaw i wielu innych elementów 3D
Jaki program do projektowania 2D – Poczytaj więcej

Obserwuj nas na naszych mediach społecznościowych

Zapraszamy Ciebie do subskrypcji naszego kanału CAD CAM na YouTube oraz konta na Facebook. Dzięki temu będzie zawsze pierwszy powiadomiony o nowo dodanych materiałach szkoleniowych z programów CAD.

Podobne wpisy