Podstawy CAD w naszym bezpłatnym kursie są zaprezentowane tak, aby osoby rozpoczynające naukę mogły zdobyć umiejętność korzystania z programu CAD 2D i przelać swoje pomysły na zapis cyfrowy. W tej części kursu koncentrujemy się na samouczkach z zakresu interfejsu oraz szkicowania 2D. Na naszym blogu i kanale CAD CAM na Youtube znajdziesz również materiały dotyczące rysowania 3D.

Poniżej przedstawiamy jeden z naszych darmowych samouczków CAD 2D:

Podstawy 2D w programie ViaCAD i SharkCAD

Kto może rozpocząć naukę z CADa?

Osobiście uważam, że to oprogramowanie CAD, jest bardzo intuicyjne i zawiera wiele funkcji przedstawionych graficznymi ikonami. Z tego powodu nie widzę ograniczeń wiekowych. Z pewnością osobom najmłodszym umiejętność projektowania przyda się w liceum, technikum, na studiach, czy w przyszłości w pracy codziennej. Z drugiej strony jeśli znasz już jakieś oprogramowanie, to warto poszerzyć swoją wiedze i zapoznać się z innymi rozwiązaniami CAD.

Podstawy 2D, czyli jak rozpocząć naukę CADa?

Jeśli czytasz ten tekst, to dobrze trafiłeś/aś. Naukę systemu CAD 2D należy rozpocząć od obejrzenia dostępnych materiałów oraz przećwiczenia ich na własnym komputerze z programem, np ViaCAD 2D. Koszt tego programu jest znikomy i można kupić Cada w prezencie. Jednak są też dostępne wersje trial, które można pobrać z naszych serwerów – wystarczy skorzystać z formularza zapytań.

Czy ważna jest kolejność samouczków CAD 2D?

Tak, w tym kursie CAD 2D z podstaw szkicowania ważne jest aby była zachowana kolejność. Każdy z filmów zawiera nową porcję informacji, a wiadomo, że ciężko zacząć rysowanie 2D jeśli nie znamy podstaw interfejsu lub sposobu wyboru poleceń.

Gdzie znajdują się tutoriale CAD?

Tutoriale CAD umieszczamy w odpowiedniej kolejności na listach Youtube – warto subskrybować nasz kanał, dzięki czemu dowiesz się o nowo dodanym materiale. Opis każdego tutorialu dodajemy na naszym blogu CAD CAM. Sugerujemy dlatego zapoznawanie się materiałami kolejno z listy znajdującej się na tej stronie. Lista ta przekierowuje na indywidualne wpisy do naszego bloga. Naturalnie jest tam też materiał filmowy – ten sam, który dodaliśmy na kanał Youtube.

Podstawy CAD 2D – Lista do nauki 2D

Jak zacząć naukę CAD 2D – interfejs

Podstawy CAD 2D - interfejs
Samouczek & Interfejs CAD

Po zainstalowaniu programu, czy to w wersji trial, czy też wersji zakupionej powinno rozpocząć się naukę programu od tego materiału. Przedstawia w kilka minut interfejs programu, czyli gdzie się co znajduje i jak się należy poruszać w obszarze graficznym. Zapraszamy do nauki – materiał jest umieszczony na naszym blogu CAD CAM: Jak zacząć naukę CAD 2D – interfejs.


Nawigacja CAD 2D Widoku Geometrii

Podstawy CAD 2D - nawigacja
Podstawy CAD 2D 3D & Nawigacja

Kolejnym krokiem jest podstawowa manipulacja, orientacja modelu w programie CAD 2D lub CAD 3D. Zapraszamy do zapoznania się z drugim wpisem: Nawigacja w programie CAD.


Rysowanie 2D w CAD – Kurs podstawy 2D

W trzecim samouczku darmowego kursu CAD przedstawiamy podstawowe zasady rysowania 2D w programach ViaCAD i SharkCAD, które są oparte na tym samym interfejsie. Zapraszamy do ćwiczeń z programami CAD: Rysowanie 2D w CAD – Kurs podstawy 2D

Podstawy CAD 2D - rysowanie 2D
Podstawy CAD 2D 3D & Rysowanie 2D

Relacje i Wiązania geometryczne w szkicowaniu 2D

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak szybo można utworzyć rysunek 2D i jak łatwo można go modyfikować, to ten bezpłatny tutorial CAD będzie dla Ciebie odpowiedni. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego samouczka z cyklu darmowych kursów CAD: Relacje i Wiązania – szkicowanie 2D.

Jaki program do projektowania 2D
Program do projektowania 2D – Relacje & Wiązania geometryczne

Różnice w projektowaniu absolutnym a przyrostowym

W kolejnym materiał przedstawiamy sposób projektowania absolutnego i relatywnego w programie CAD. Zapraszamy do kolejnego odcinka naszego bezpłatnego kursu: Rysowania Absolutne i Rysowanie Relatywne.

Precyzyjny Punkt
Szkicowanie Absolutne lub Relatywne (Przyrostowe)