Rysowanie 2D z programem CAD

Rysowanie 2D w CAD – Kurs podstawy 2D

5/5 - (5 votes)

Rysowanie 2D lub szkicowanie 2D w programie CAD, to synonimy, które określają możliwość szybkiego projektowania płaskiego w wielu codziennych dziedzinach naszego życia. Zdajemy sobie sprawę, że przejście na cyfrowe rysowanie 2D wymaga nauki programów CAD. Z tego powodu przedstawiamy kolejny wpis zawierający bezpłatny materiał szkoleniowy z podstawowymi zasadami pracy w ViaCAD lub SharkCAD. Są to systemy CAD, które mogą być używane również przez osoby rozpoczynające swoją przygodę ze szkicowaniem 2D.

Podstawy rysowania 2D CAD
Samouczek darmowy z rysowania 2D – podstawy

Rysowanie 2D w CAD – czy warto?

Rysowanie 2D w programach CAD jest zastąpieniem nośnika – papieru na zapis w formacie cyfrowym. Dzięki czemu możemy w bardzo szybki i prosty sposób utworzyć projekt. Ważne jest również to, że bardzo szybko wprowadzamy zmiany w naszym szkicowniku. Dodawanie zaś wymiarowań, równań, tablicy BOM w programie CAD2D3D jest intuicyjne.

Osobiście uważam, że każdy nawet najmniejszy projekt zrealizowany w cadzie 2D znacznie skróci czas wykonania naszej pracy. Dlatego warto jest poświęcić swój czas i pieniądze na naukę i inwestycje w dobry program CAD -np. ViaCAD. Na marginesie akurat ViaCAD 2D to na dzień dzisiejszy wydatek około 300 zł, także myślę, że każdą osobę stać na taką inwestycję we własny rozwój. Z czasem można przenieść się do modelowania 3D pamiętając, że interfejs jest ten sam.

Szkicowanie 2D – Czego nauczysz się w tym filmie

Szkicowanie 2DCAD należy rozpocząć od nauki sposobu wyboru poleceń w danym programie. W filmie tym wzbogacisz swoją wiedzę z zakresu:

Rysowanie 2D z programem CAD
Rysowanie 2D z programem CAD ViaCAD
  • Przejścia w tryb 2D
  • Wyboru funkcji
  • Sposobów tworzenia rysunku na podstawie linii
  • Odnajdywania współrzędnych w przestrzeni
  • Nadawania długości np. linii
  • Korzystania z przyciągania w szkicowniku
  • Nadawania nazw poszczególnym elementom

Darmowy kurs projektowania 2D – samouczek z rysowania 2D część 3

Zapraszamy do obejrzenia trzeciego tutorialu CAD z darmowego kursu projektowania 2D w programie CAD ViaCAD i SharkCAD. Osoby, które nie obejrzały jeszcze poprzednich materiałów zapraszamy do naszego kanału CAD Youtube, w którym jest utworzona lista kolejno dodanych filmów lub na naszą stronę internetową z bezpłatnym kursem CAD. Zachęcamy do nauki CADa według wskazanej kolejności.

Rysowanie 2D w programie CAD

Download ViaCAD 2D – czyli skąd pobrać program do rysowania 2D

ViaCAD 2D możemy pobrać (po ang. download) pisząc do nas na adres e-mail z zapotrzebowaniem na wskazany program lub skorzystać z zapytań CAD dostępnych na naszej stronie internetowej. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki moduł do projektowania będzie najwłaściwszy, to prosimy o kontakt telefoniczny, a doradzimy.

Podobne wpisy