CAM 2022 obieg wewnętrzny
|

CAM 2022

5/5 - (4 votes)

CAM 2022 jest już wydany. Jest to wersja, która będzie obowiązywać w nadchodzącym roku 2022. Producent jak zwykle stawia na bardzo pragmatyczne rozwijanie produktu. W programie zostało przewidziane kilka podstawowych usprawnień, które na co dzień przyśpieszą pracę z interfejsem, pisaniem własnych makr, czy dodawaniem notatek w ramach obiegu wewnątrz firmy.

  • Rozwój otwartego języka programowania
  • Dodawanie notatek/zmian do projektu
  • Nowy interfejs menadżera płaszczyzn

CAM 2022 – Rozwój Tworzenia Makr

Tak, CAM SmartCAM moim zdaniem jest jednym z najbardziej otwartych programów CAM do pisania własnych makr. Dzięki, temu każdy programista CNC może ułatwić sobie pracę poprzez napisanie własnego programu automatyzującego technologię CAM i projektowanie CAD. Naturalnie można utworzyć indywidualne okna dialogowego do programu. W ramach wersji 2022 dodanych zostało wiele nowych komend oraz przydatny filtr wyszukiwania zmiennych makr.

Filrowanie zmiennych w programowaniu Makr
Filtrowanie zmiennych w celu łatwiejszego ich wyszukania

Dalej, w ramach jeszcze łatwiejszej aktywacji zmiennych makr zostało dodane okno ich aktywacji w JOB INFO. Wystarczy, że dodasz i zainicjujesz zmienne makr, które będą wczytywane przy każdym załadowaniu zadania. Zmienne te mogą być używane w makrach, panelach CTK, a także dostępne w Generatorze Kodu.

CAM 2022 Zmienne
Zmienne w programie CAM 2022 SmartCAM

CAM 2022 – Opisy&Notatki

CAM 2022 rozszerza współpracę pomiędzy technologami, programistami, operatorami maszyn CNC za pomocą dodawania notatek wewnątrz projektu. Przykładowo technolog może wskazać takie rzeczy jak ustawienia, inspekcje i informacje o tolerancji dla poszczególnych elementów części. Natomiast operator, który może projekt i opisy przeglądać w swojej kopii SmartCAMa może przekazać programiście informacje zwrotne po obróbce.


CAM 2022 obieg wewnętrzny
Opisy, notatki, poprawki, czyli obieg wewnętrzny

CAM 2022 – Nowy Menadżer Płaszczyzn

Menadżer płaszczyzn w wersji 2022, to kolejne usprawnienie, które znacznie przyśpiesza pracę z obróbką indeksowaną na frezarce, ale również będzie olbrzymim wsparciem dla osób programujących tokarki z osią C i Y. Teraz w bardzo prosty sposób można wizualizować elementy na płaszczyźnie: dodawać, wybierać, czy usuwać. Jestem osobiście przekonany, że to okno dialogowe przyśpieszy nam codzienną pracę z programowaniem maszyn CNC.

Oknow Płaszczyzn i Narzędzi
Nowe okno płaszczyzn i narzędzi

SmartCAM – aktualizacja do 2022

Wszyscy nasi użytkownicy z aktywną usługą aktualizacji będą mogli korzystać z dobrodziejstw nowych funkcji dodanych do wersji SmartCAM 2022. W celu otrzymania wersji polskiej programu należy kontaktować się z nami poprzez formularz z działu zapytań i podać swój numer licencji. Można do nas też napisać maila lub zadzwonić.

SmartCAM – wersja testowa 2022

Osoby zainteresowane wersją testową 2022 również zapraszamy do kontaktu poprzez dział zapytań. Na naszej stronie odnajdziesz wiele materiałów dotyczących programu CAM SmartCAM – Zapraszamy do lektury.

Podobne wpisy