Falina Twój Partner w Programach CAD i CAM
email: info@falina.pl
tel +48 22 296 78 98

Modelowanie Bryłowe

Modelowanie Bryłowe – Wiele Metod Tworzenia Brył

Modelowanie bryłowe jest dostępne przy pomocy wielu poleceń jak prymitywy, profile, edycja bezpośrednia. Korzystaj z dostępnych funkcji parametrycznych zmian, drzewa historii, czy warstw. Wszystko to ułatwi Tobie modelowanie bryłowe.

Prymitywy

Wybierz jeden z dziewięciu podstawowych prymitywów, aby utworzyć szybko wybrany kształt, a jeśli chcesz zmieniaj jego gabaryty.
Prymitywy SharkCAD PL od Falina

Bryła z Profilu

Modelowanie bryłowe poprzez tworzenie z zarysów, profili 2d jest możliwe I łatwe poprzez wiedzenie, wyciąganie, obracanie oraz inne dostępne metody. Modyfikacja krzywych jest asocjatywna i wpływa na model bryłowy.
Narzędzia CAD do tworzenia brył

G1/G2 Łączenie Krawędzi

Utwórz bryłę ze zbioru krzywych poprzez wyciągnięcie, wiedzenie lub obrót. Zmodyfikuj jedną z tworzących krzywych. A bryła zostanie zaktualizowana.
Precyzyjne łączenie elementów

Skorupa

Utwórz skorupę z zamkniętej bryły i modyfikuj ściany, aby nadać jej grubość.
Polecenie Skorupy w SharkCAD

Podziel Cześć 3D

Korzystaj z narzędzi podziału, ukrywania, usuwania wybranej części modelu. Dodatkowo korzystaj ze swobodnych powierzchni, aby utworzyć takie wycięcie w bryle jakie tylko chcesz, co ułatwi modelowanie.
Precyzyjny podział brył

 

Drzewo Historii

Analizuj historię wprowadzanych zmian poprzez menu Koncept Eksplorer. Zamrażaj, usuwaj lub zmieniaj parametry utworzonego modelu.
Historia Tworzonego modelu

Analiza Detalu

Aktywuj analizę modelu i określ jej objętość, wage, środek ciężkości i zweryfikuj wiele innych danych.
Analiza modeli

Bezpośrednia Edycja Ścian

Modyfikuj bryłę niezależnie od jej historii tworzenia. Usuwaj, przesuwa, zastępuj, odsuwaj składowe części w szybki sposób przy pomocy Gripera. W SharkCAD Pro jest wiele narzędzi, które umożliwiają błyskawiczną pracę z zaimportowanymi modelami z różnych programów CAD np. AutoCAD®, Pro/E™, czy SolidWorks®.
Modelowanie Bezpośrednei

Modelowanie Powierzchniowe

Potrzebujesz modelowania powierzchniowego? Nic trudnego, już w ViaCAD Pro jest gama dostępnych poleceń. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na naszej stronie internetowej modelowanie powierzchniowe.

Modelowanie Mesh Czworokątny STL

Chciałbyś modelować z siatki czworokątów swobodnie przeciągając wyciągając modyfikując siatkę mesh to seria ViaCAD Pro i SharkCAD są tym czego potrzebujesz.  Dodatkowe informację znajdują się również na stronie modelowanie mesh.