Wykonanie śrubki w programie CAD

Projektowanie śruby na modelerze bryłowym

5/5 - (6 votes)

Projektowanie śruby 3D, które przedstawimy w tym wpisie jest jednym z możliwych rozwiązań. Często bowiem korzysta się z gotowych już elementów jednak czasem musimy stworzyć coś nieco niestandardowego. Z tego powodu poniżej przedstawimy Państwu zbiór podstawowych poleceń w oprogramowaniu CAD oraz pokażemy film obrazujący modelowanie śruby 3D.

Projektowanie śruby w programie CAD ViaCAD Pro
Model Śrubki 3D wykonany w programie CAD – ViaCAD Pro

Modelowanie bryłowe w systemie do projektowania CAD – ViaCAD Pro zawiera wiele zaawansowanych poleceń dzięki, którym użytkownik będzie mógł przenieść swój pomysł na „kartkę papieru”

Polecenia Bryłowe ViaCAD umożliwają projektowanie śruby oraz modelowanie śruby 3D
Projektowanie śruby z poleceniami bryłowymi w ViaCAD Pro

Wszystkie te polecenia zawierają szereg parametrów optymalizujących nasz kształt. Możemy korzystać z prymitywów, czyli gotowych kształtów bądź też tworzyć nowe wyrafinowane bryły z poleceń takich jak:

 • Bryła obrotowa
 • Bryła wyciągana
 • Bryła wiedziona po jednej krawędzi
 • Bryła wiedziona po dwóch krawędziach
 • Między krzywymi
 • Bryła rurowa
 • Bryła rozgałęziona

Jednak nasze możliwości nie kończą się na tym. Ponieważ CAD 3D umożliwia swobodną modyfikację już istniejących brył z narzędziami:

 • Swobodne wyciąganie
 • Pochylenie ściany
 • Dopasowanie ściany
 • Przesunięcie ściany
 • i wiele innych

Użytkownik naturalnie otrzymuje w programie klasyczne polecenia booleanowskie, ale i cechy zaokrągleń, fazy czy otworów. Przydatną funkcją również okaże się zamiana modelu na powierzchniowy. Dzięki czemu można łączyć obie te techniki w jednym projekcie.

W ramach ciekawostki dołączamy interesujący samouczek, który przedstawia krok po kroku modelowanie śruby.

Projektowanie śruby w programie CAD ViaCAD Pro

Mam nadzieję, że film zobrazował jak szybko można zaprojektować śrubę i wiele osób zachęci się do tworzenia własnych niestandardowych rozwiązań.

Na zakończenie cenną informacją będzie to, że z modułem Power Pack użytkownik ma możliwość tworzenie gwintu zewnętrznego lub wewnętrznego w sposób automatyczny. Natomiast z dodatkową biblioteką projektant otrzymuje wiele modeli już gotowych.

Kursy CAD na kanale Youtube

Projektowanie śruby w programie CAD jest jednym z bezpłatnych samouczków, które udostępniamy na naszym kanale CAD CAM na YouTube. Jeśli chcesz być poinformowany o nowo dodanych materiałach, to prosimy subskrybuj nasz kanał.

Jaki wybrać program CAD?

Wybór programu CAD jest dla wszystkich wyzwaniem. Mamy nadzieję, że ten wpis ułatwi Państwu podjęcie decyzji. Projektowanie śruby wydaję się, że będzie już dla wszystkich naszych użytkowników łatwiejsze do wykonania. Osoby, które nie mają jeszcze programu zapraszamy do bezpłatnych testów ViaCAD Pro lub SharkCAD Pro. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez formularz z naszej strony internetowej:

Bezpłatna wersja testowa….

Podobne wpisy