Projekt schematu elektrycznego wykonany w programie ViaCAD

Program do schematów

5/5 - (7 votes)

Program do schematów elektrycznych, hydraulicznych, czy mechanicznych z jednej strony powinien zawierać bibliotekę elementów. Z drugiej strony bardzo dobrze, aby miało możliwość utworzenia własnych standardowych symboli. Te symbole użytkownik powinien móc dodać do swojej biblioteki, aby wielokrotnie z nich korzystać jak z własnej bazy wiedzy.

Jaki program do rysowania schematów?

Jaki program do rysowania schematów wybrać z tak szerokiej dostępnej propozycji rynkowej. Zwróćmy uwagę na darmowe programy CAD do schematów blokowych. Można z pewnością od nich zacząć, ale niestety mogą nie posiadać biblioteki, lub możliwości tworzenia własnych bloków. Z drugiej strony często proste planery nie posiadają narzędzi do rysowania 2D. Z doświadczenia naszych użytkowników uważamy, że do takich zastosowań wystarczy ViaCAD 2D. Jest to prawie darmowe oprogramowanie do schematów i bardzo łatwe w nauce. Cena programu do tworzenia schematów elektrycznych dostępna jest na naszej stronie internetowej: Cennik programów CAD

Jak rozpocząć pracę ze schematami

Schematy elektryczne hydrauliczne, pneumatyczne, czy mechaniczne możemy bardzo szybko narysować korzystając z podstawowych narzędzi 2D dostępnych w programie ViaCAD jak na poniższej ilustracji.

Polecenia do schematów elektrycznych i projektowania 2d
Podstawowe polecenia do rysowania schematów w programie ViaCAD

Co ważne Twoja praca może być na jednym szkicu lub na kilku warstwach dzięki czemu zachowasz ergonomię pracy. Możesz też wczytać inny plik z programu CAD np. AutoCAD® w formacie dwg, dxf i dorysować lub zmienić istniejące schematy elektryczne.

Schematy na warstwach w oprogramowaniu CAD
Schematy na warstwach w ViaCAD

Program do schematów & biblioteka

Przy wyborze programu do rysowania schematów ważny jest dostęp do biblioteki. W ViaCAD otwórz z górnego menu Okno-Koncept Eksplorer. Następnie wejdź na zakładkę Symboli i wybierz te które Ciebie interesują:

Biblioteka schematów elektrycznych pneumatycznych mechanicznych
Darmowa biblioteka schematów w programie ViaCAD

Co ważne możesz teraz swobodnie przesunąć myszką wybrany symbol na obszar graficzny i pracować nad swoim projektem. Dodatkowo możesz utworzyć własną nazwę biblioteki i zapisywać tam swoje schematy, które w przyszłości po prostu przeciągniesz na ekran.

Projekt schematu elektrycznego wykonany w programie ViaCAD
Schemat wykonany w ViaCAD

Darmowa wersja testowa do schematów

Darmowa wersja programu do schematów elektrycznych, hydraulicznych, pneumatycznych, mechanicznych jest udostępniana do testów. Również proponujemy podręcznik drukowany do nauki CAD oraz bezpłatnie wsparcie techniczne poprzez e-mail, telefon oraz połączenie on-line. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz elektroniczny.

Jaki program do schematów wybrać?

Podsumowując proponujemy Tobie na początek ViaCAD 2D. O samym programie możesz również poczytać klikając w poniższe zdjęcie:

Program cad do rysowania schematów elektrycznych hydraulicznych pneumatycznych mechanicznych i blokowych
ViaCAD 2d do projektowania schematów

Czy interesuje Ciebie również program 3D?

Być może chciałbyś swoją pracę przełożyć na modele 3D? Jeśli tak to warto rozpocząć pracę od ViaCAD 3D. Jest nie drogim programem do projektowania, a przy tym zawiera możliwość pracy w 2D i 3D. Z chęcią połączymy się z Tobą on-line i przedstawimy możliwości programu. Wystarczy do nas napisać poprzez wiadomość e-mail, formularz zgłoszeniowy z naszej strony lub skontaktować się telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu.

Podobne wpisy