Darmowy kurs CAD Nakrętka 3D model

Jak narysować nakrętkę

5/5 - (9 votes)

Model Nakrętki 3D

Jak narysować nakrętkę 3D? To pytanie przychodzi nam na myśl szczególnie wtedy kiedy model nakrętki nie jest typowy lub nie mamy gotowego modelu 3D nakrętki. Również to pytanie zadaje sobie wiele osób, które rozpoczynają pracę z modelowaniem. Zwróćmy jednak uwagę, że model nakrętki 3D można wykonać w stosunkowo krótkim czasie. Co najważniejsze raz narysowany model 3D nakrętki możemy szybko zmodyfikować. Posiadając już model 3D dodajmy go do naszej biblioteki, dzięki czemu będzie można go użyć w naszym kolejnym projekcie. Oprócz tego kilkoma kliknięciami myszki jesteśmy w stanie opracować kompletną dokumentację techniczną.

Jak narysować nakrętkę 3D. Model nakrętki 3D.
Nakrętka 3D

Nakrętka 3D Jak wykonać model?

Model nakrętki 3D jest bardzo dobrym przykładem, od którego można rozpocząć naukę modelowania w programie CAD. Tak naprawdę wystarczy kilka 2D szkiców okręgów oraz wielokąta, a następnie wyciągnięcie zarysu w 3D. Nasz darmowy kurs CAD, który zawiera model nakrętki przedstawia na samym początku filmu utworzenie krzywych oraz ich wyciągnięcia.

Szkic 2D w programie CAD

Pierwszym etapem jest utworzenie krzywych, na podstawie których wyciągniemy model przestrzenny. W tym przypadku jest to narysowanie kolejno okręgu o średnicy 38mm i 17.5mm oraz wielokąta opisanego na średnicy 30mm. W oprogramowaniu do rysowania np. ViaCAD lub SharkCAD korzystamy z poleceń jak na zdjęciu poniżej. Szczegółowo pracę przedstawiamy w bezpłatnym samouczku filmowym.

Polecenie CAD do narysowania okręgu
Polecenie rysowania okręgu w CAD
Polecenie CAD do narysowania wielokąta opisanego
Polecenie rysowania wielokąta opisanego w CAD

Wyciągnięcie szkicu 2D w oprogramowaniu CAD

Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie utworzonego już szkicu 2D. Dzięki temu uzyskamy model 3D, nad którym będziemy mogli dalej pracować. Wystarczy wybrać polecenie, najechać wskaźnikiem myszy nad zamknięty zarys i wybrać wysokość wyciągnięcia.

Nakrętka 3D polecenie do swobodnej zamiany krzywych 2D na modele 3D
Swobodne wyciąganie modeli płaskich na modele przestrzenne

Dodanie fazy na modelu 3D w systemie CAD

W programie jest wiele dostępnych poleceń – cech, które w sposób parametryczny nadają efekt finalny naszym modelom. Jednym z nich jest utworzenie fazy. Należy wybrać polecenie i wskazać krawędź bryły, którą chcemy zmodyfikować.

Nadawanie fazy modelom bryłowym 3D w programie CAD
Polecenie fazy w programie CAD

Jak narysować gwint w 3D na przykładzie modelu nakrętki?

Ciekawą kwestią jest wykonanie gwintu, a najlepiej w postaci modelu 3D. W naszym, a mamy nadzieję, że wkrótce i Twoim CADzie będziesz mógł wykonać błyskawicznie gwint. Wystarczy wskazać ścianę wewnętrzną oraz środek otworu, a program automatycznie utworzy gwint w postaci przestrzennej. Obejrzyj nasz film obrazujący wykonanie nakrętki 3D. Program CAD musi zawierać moduł PowerPack.

Jak zmienić model nakrętki 3D?

Zmiana modelu jest bardzo częstą praktyką, Co najważniejsze czasem chcesz uzyskać inny kształt nie rozpoczynając pracy od nowa. Jak najbardziej jest to możliwe w ViaCAD czy SharkCAD. Wystarczy wskazać cechę, włączyć inspektora i dokonać parametrycznej zmiany. Zobacz jak prosto można to zrobić w naszym samouczku dotyczącym nakrętki 3D.

Parametryczna zmiana cechy w modelu 3D
Zmiana cechy w programie CAD

Samouczek CAD film – jak narysować nakrętkę 3D

Wiemy, że nauka projektowania wymaga wielu godzin ćwiczeń w programach CAD, zarówno SharkCAD jak i alternatywnych rozwiązań CAD. Wiemy jednak też, że pomagamy naszym użytkownikom poprzez udostępniane bezpłatnie materiały do nauki modelowania 2D i 3D. Poniżej zamieszczamy kompletny samouczek CAD w postaci filmu przedstawiający jak narysować nakrętkę 3D. Zapraszamy do oglądania. Zachęcamy też do subskrypcji nas na kanale CAD youtube, dzięki czemu szybko dowiesz się o nowo umieszczonych bezpłatnych samouczkach video. Ufamy, że ten darmowy kurs CAD również Tobie ułatwi rozpoczęcie pracy z programami CAD.

Darmowy kurs CAD – Nakrętka 3D

Jak narysować nakrętkę 3D -mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego materiału oraz obejrzeniu samouczka każdy użytkownik popularnego programu CAD będzie umiał wykonać model samodzielnie.

Darmowy Kurs CAD – Co dalej?

Darmowy kurs CAD, to zbiór filmów dostępnych na naszym kanale youtubie, blogu, oraz wielu ciekawych informacji, które umieszczamy na stronie. Naturalnie proponujemy Tobie również bezpłatne wsparcie techniczne. Zadzwoń do nas, napisz maila i zapytaj się. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy rozpocząć naukę modelowania 2D i 3D. Interesują Ciebie części mechaniczne, elektryczne, a może architektura ? Jest tyle zagadnień, a wszystko można narysować i my Tobie w tym możemy pomóc.

Podręcznik CAD – drukowany

Podręcznik do nauki CAD, jest dodatkowym zasobem wiedzy, który sugerujemy osobą lubiącym format drukowany. Ta kompleksowa książka zawiera zestaw materiału teoretycznego i praktycznego. Koszt podręcznika jest nieduży względem poniesionego nakładu przez nas pracy. Zapraszamy do lektury projektowania CAD,

Szkolenia CAD on-line

Lubisz filmy i dostępne samouczki, ale chcesz coraz bardziej pogłębiać wiedzę i skorzystać ze szkolenia on-line? Jeśli tak mamy taką propozycję również dla Ciebie. Wystarczy, że napiszesz e-mail, a my skontaktujemy się z tobą i przedstawimy możliwe rozwiązania oraz dogodny termin. Szkolenia prowadzimy indywidualne tak, aby skoncentrować się na Twoich zagadnieniach.

Blog CAD CAM – nowe samouczki modelowania

Pamiętaj blog CAD CAM prowadzimy dla Ciebie. Zaglądaj do nas, czytaj, oglądaj. Na pewno znajdziesz tutaj coś ciekawego również dla siebie.

Bezpłatna wersja Trial

Zaciekawił Ciebie nasz film i chciałbyś otrzymać bezpłatną wersję trial oprogramowania do modelowania i projektowania? Napisz do nas, a prześlemy darmowy program CAD w formie trial. Jesteśmy pewni, że ten czas będzie wystarczający do zapoznania się z programem. Dodatkowo możemy połączyć się on-line i pokazać Tobie jak pracować w naszym i mamy nadziej wkrótce Twoim wymarzonym programie CAD,

Podobne wpisy