Szkicowanie 2D

Darmowy program CAD nr 1

5/5 - (7 votes)

Darmowy program CAD, często zastanawiasz się jak znaleźć takie rozwiązanie i skąd je pobrać? Szukasz w internecie, przeglądasz fora internetowe? Następnie pobierasz, ale okazuje się, że jest to wersja trial? Później, że nie ma wersji polskiej? Dowiadujesz się, że nie wspiera najnowszych formatów?

ViaCAD może to będzie Twój CAD

Darmowy program CAD może okazać się tylko z pozoru bezpłatnym rozwiązaniem. Myślę, że wiele osób już się o tym przekonało, ale chcielibyśmy pokazać Tobie, że mamy inne rozwiązanie. Serię niemalże bezpłatnych programów CAD – ViaCAD.

Czemu sądzimy, że ViaCAD będzie dla Ciebie?

Chodzisz do sklepu? Zobacz, często zostawiamy w supermarkecie 100zł, 200zł, a czasem i 300 złotych. Mimo to, nie wiemy co kupiliśmy, oglądamy koszyk i się zastanawiamy na co wydaliśmy te pieniądze.

Tankujesz samochód? Popatrz na rachunek, to zauważysz od 100zł do 300 zł. No tak i wszystko idzie z „dymem” naszych mocy silnika…

Zadaj sobie teraz pytanie jak często kupujesz produkty w sklepie lub tankujesz samochód na stacji benzynowej? No właśnie, myślę, że sporo wydajemy my wszyscy na różne produkty, które tak szybko znikają.

Zobacz, program CAD ViaCAD jest prawie darmowy, ViaCAD 2d v12 to koszt około 300 zł. Licencja jest wieczysta nie stracisz jej, nie przejesz i nie wyparuje z czasem.

Zadaj więc proszę sobie pytanie czy to dużo wydać około 300 zł na program? Zauważ, że otrzymujesz oryginalną licencję bez ograniczeń, jest ona wieczysta, a do tego otrzymujesz wsparcie techniczne.

Jaki darmowy program CAD wybrać?

Jaki darmowy program cad wybrać? Jednak nadal się nad tym zastanawiasz? Zwróć uwagę na kilka aspektów naszych tanich programów CAD.

Narzędzia do rysowania 2D w ViaCAD 2D

Szczerze, ciężko by było wypisać je wszystkie, wspomnę jednak, że mamy wiele dostępnych sposobów tworzenia elementów projektu:

  • linie
  • łuki
  • okręgi
  • elipsy
  • prostokąty
  • splajny
  • itd.
Darmowy program cad 2d? polecenia podstawowe
Wybrane polecenia programu ViaCAD 2D wersji polskiej

Polecenia do wymiarowania w cad 2D

Kolejna grupa istotnych poleceń, to łatwe wymiarowanie. Dzięki tym dostępnym funkcjom szybko możesz utworzyć dokumentację techniczną 2D.

Wymiarowanie w darmowym programie CAD?
Wymiarowanie w programie CAD ViaCAD
Wymiarowanie w programie CAD
Przykładowe wymiarowanie w ViaCAD

Praca na warstwach z atrybutami

Bezpłatny program CAD może mieć wiele sposobów tworzenia rysunku technicznego. Niestety często brak mu rozbudowanej szeroko pojętej ergonomii pracy. W serii ViaCAD standardem jest praca na warstwach oraz możliwość przypisywania styli, grubości, czy kolorów elementom, które tworzymy. Dzięki temu organizacja projektu jest przejrzysta, a praca odbywa się szybko. Ponadto w dobrym programie CAD jest też drzewo elementów z których składa się nasz już istniejący projekt.

Darmowy CAD - cechy w programie CAD
Inspektor do zmian właściwości obiektów
Program CAD i praca na warstwach
Praca na warstwach w programach CAD

Narzędzi i sposobów szkicowania, rysowania 2D w ViaCAD jest bardzo dużo. Nie będę o tym teraz pisał, ale proszę jeśli Ciebie to interesuje odwiedź naszą stronę internetową, na której znajdziesz dodatkowe informacje o ViaCAD lub zaglądaj na naszego bloga o tematyce CAD CAM. Będziemy z czasem dodawać bezpłatne materiały szkoleniowe czy kursy na naszym kanale youtube.

Bezpłatny CAD – nadal go szukasz?

Nadal szukasz darmowego programu CAD? Myślę, że argumentem o dużej wadzę jest czas, który tracisz na szukanie, później na naukę i przeglądanie internetu w celu rozwiązania swojego problemu.

Połączenie on-line – pokaz programu CAD?

Cenimy Twój czas wiemy, że szukanie informacji o darmowych programach cad nie jest łatwe. Umów się z nami na bezpłatne połączenie on-line. Pokażemy jak pracuje się w naszym programie CAD. Chociaż nie jest to darmowy program CAD, to uważamy, że wydatek około 300 zł jest w zasięgu każdego projektanta.

Książka do nauki CAD?

Wolisz uczyć się programu z podręcznika drukowanego? Zapraszamy, mamy w sprzedaży książkę z materiałem dydaktycznym teoretycznym i praktycznym do wspomagania projektowania.

Darmowy CAD czy „nie” warto?

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu przekonałem Ciebie do zastanowienia się nad wyborem „darmowego programu CAD” Jeśli chcieliby Państwo bezpłatnie przetestować nasz program lub skorzystać z bezpłatnych opcji jak połączenie on-line w celu prezentacji programu to proszę o kontakt poprzez:

Podobne wpisy