Oprogramowanie CAM dla tokarek CNC

Oprogramowanie CAM CAD do wielu rodzajów maszyn numerycznych. W zależności od posiadanego urządzenia proponujemy różne rozwiązania oprogramowania CAM. SmartCAM proponuje użytkownikom dwa poziomy programów do toczenia w języku polskim lub angielskim:

Production Turning

Oprogramowanie CAM do programowania off-line tokarek 2 osiowych. Sprawdź i przekonaj się sam jak szybko i łatwo można przygotować g-kod do toczenia.

Oprogramowanie CAM CAD do toczenia 2 osie do tokarek CNC. Programuj jeszcze szybciej swoje maszyny cnc.
Toczenie CNC 2 osie w SmartCAM

Advanced Turning

Oprogramowanie CAM dla zaawansowanych maszyn wielozadaniowych CNC. Jest to idealne rozwiązanie dla tokarek z napędzanymi narzędziami osią C i osią Y.

Oprogramowanie CAM CAD do tokarek z napędzanymi narzędziami osią C Y oraz przechwytem i przeciwrzecionem.
Toczenie z napędzanymi narzędziami osią C i Y

Oprogramowanie CAM SmartCAM oparty jest o jeden interfejs, użytkownik rozpoczynając pracę z modułem do dwóch osi może w przyszłości wraz z rozwojem parku maszynowego pewnie wkroczyć w kolejny poziom programu CAM. Wszelkie projekty, biblioteki narzędzi, biblioteki operacji będzie mógł zaimportować do kolejnych poziomów. Naszym przyszłym użytkownikom proponujemy bezpłatnie wersje testowe programów SmartCAM wraz z podręcznikami pdf. Zarówno program jak i podręczniki CAM są udostępniane w języku polskim. W celu doboru odpowiedniego poziomu do testów prosimy o kontakt telefoniczny, zapytanie e-mail lub kontakt poprzez formularz z naszej strony internetowej..

Analiza i symulacja ruchów narzędzia w programie CAM

Oprogramowanie CAM do toczenia 2 osie

Oprogramowanie CAM do toczenia w dwóch osiach jest szczególnie przydatne kiedy chcemy programować nasze maszyny CNC off-line. Osobiście zdaje sobie sprawę, że wiele maszyn ma wbudowane bardzo ciekawe rozwiązania. Jednak według nas pełna swoboda pracy w systemie CAM na komputerze daje dopiero pełną wygodę programowania. Łatwość modelowania programów oraz bardzo szybka modyfikacja wykonanych projektów jest połową sukcesu. Firmy posiadające tokarki CNC 2 osiowe zapraszamy do bezpłatnych testów taniego rozwiązania CAM SmartCAM Production Turning. Podczas testów prób służymy bezpłatnymi radami i pomocą. Skontaktuj się z nami i sam się przekonaj.

Oprogramowanie CAD do toczenia 2D?

Tworząc procesy, operacje, strategie, czy cykle podczas programowania maszyn cnc musimy posiadać rysunek 2D lub 3D w przypadku toczenia 2 osiowego. Otrzymujemy pytania czy należy kupić oprogramowanie CAD. np. ViaCAD 2D do współpracy z SmartCAM Production Turning. Naszym zadaniem jeśli jedna osoba na jednym komputerze ma wykonać rysunek 2D oraz programować tokarkę 2 osiową, to wystarczy system CAD CAM SmartCAM Production Turning. oprogramowanie CAM zawiera w sobie funkcje projektowania na krzywych, czyli wykonamy zarys naszego modelu na podstawie, którego utworzymy cykle maszynowe.

Rozwiązanie CAM dla tokarki z napędzanymi oprawkami

Rozwiązanie CAM do tokarek z napędzanymi oprawkami wymaga programowania maszyny w osi C lub osi B czy inaczej zwanej osi Y. W tym przypadku technolog ma już trudniejsze zadanie względem toczenia w dwóch osiach. Na przeciw temu zagadnieniu jednak ukazuje się system CAM SmartCAM Advanced Turning, które umożliwia programowanie tak zaawansowanych maszyn CNC. W filmie umieszczonym powyżej można zobaczyć sposób symulacji toczenia połączonego z frezowaniem. Dodatkowo udostępniamy bezpłatne samouczki oraz proponujemy bezpłatne wsparcie techniczne.

Oprogramowanie CAM do toczenia i frezowania
Toczenie z napędzanymi narzędziami

Cena oprogramowania CAM dla tokarek CNC

Cena oprogramowania CAM jest jednym z najczęściej zadawanych pytań zaraz po określeniu zapotrzebowania. Właśnie, to zapotrzebowanie definiuje jednak cenę. Zależy bowiem ona od kilku czynników jak liczba maszyn, stopień ich skomplikowania, czy chociażby liczby dni szkoleń. Dodatkowo należy rozważyć czy interesuje nas licencja wieczysta czy subskrypcja roczna. Przykładowo subskrypcja miesięczna programu SmartCAM Production Turning kosztuje 80 USD netto. Licencję zaś wieczystą możemy posiadać już za 1950 USD netto. W celu otrzymania szczegółowych kosztów inwestycji prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość e-mail, a sprecyzujemy ofertę względem Państwa parku maszynowego oraz produkowanych detali.

Wymagania sprzętowe systemu CAM do programowania CNC

Nasz system CAM, nie ma wygórowanych wymagań i każdy użytkownik „zwyczajnego” komputera będzie mógł rozpocząć przygodę z programowaniem. Ważne jest jednak to, że komputer będzie liczył tym szybciej im szybszy będzie miał procesor. Dodatkowo wskazana jest karta dedykowana, a nie zintegrowana z procesorem. Ranking kart graficznych można odnaleźć tutaj, a wybór zależy od zasobności naszego portfela. Zalecamy również minimum 8gb pamięci ram oraz dysk SSD. SmartCAM można instalować w systemie operacyjnym Microsoft® Windows 10®. Dodatkowe informacje o konfiguracji sprzętu można również odnaleźć na stronie producenta systemu cam.

System CAM dla frezarek numerycznych CNC

Może jednak interesuje Ciebie system CAM do centrów obróbczych? Jeśli, tak to mamy dla ciebie kilka gotowych rozwiązań. Nasze systemy CAM CAM będą odpowiednie dla frezarek dwu osiowych oraz wieloosiowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą strona internetową poświęconą programowaniu centrów obróbczych.