CAD 2D program do projektowania 2D

CAD 2D jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia dokumentacji 2D. Projektowanie płaskie, szkicowanie 2D, czy import różnych formatów z zewnętrznych programów CAD np. AutoCAD jest dostępne w wieczystej licencji ViaCAD 2D 12. Program można zainstalować w wersji polskiej lub angielskiej. Dostępny w sprzedaży drukowany polski podręcznik zapewni, że każdy opanuje interfejs w bardzo krótkim czasie. Zestaw poleceń, adnotacji, wymiarowania umożliwia przygotowanie gotowego projektu. Niezależnie od tego czy projektuje się nowy plan domu, szkic elektryczny lub tworzy się rysunek mechaniczny, to ViaCAD 2D stanowi środowisko, które pozwala skupić się na projektowaniu, a nie na oprogramowaniu. W połączeniu z innowacyjnymi narzędziami, podpowiedziami, wskazówkami, pomocą on-line oraz darmowym kursem wideo nawet początkujący projektant może bardzo szybko rozpocząć pracę z CADem.

Jaki wybrać program do dokumentacji 2D?

Zapoznaj się z poniższymi informacjami, pobierz bezpłatną wersję testową, skontaktuj się z nami i sprawdź naszą ofertę. Naszym zdaniem alternatywa dla drogich programów CAD jest dostępna dla wszystkich i jest w zasięgu ręki.


Polska wersja językowa Program CAD na MAC i PC Licencja wieczysta

ViaCAD 2D polecenia
Funkcje programu CAD ViaCAD 2D

Wiązania geometryczne i relacje w CAD 2D

W podstawowej wersji projektowania 2D użytkownik ma do dyspozycji paletę poleceń dzięki, której wiązania geometryczne są bardzo intuicyjne w użyciu. Dzięki nim mamy możliwość tworzenia parametrycznego szkicu już od podstaw. Program potrafi automatycznie wykryć relacje geometryczne przy czym użytkownik ma do dyspozycji dodatkowe wiązania, które może nadawać według uznania.

wiązania geometryczne
Relacje geometryczne

Rodzaje wiązań i relacji geometrycznych:

 • Wiązanie geometryczne automatyczne
 • Wiązanie geometryczne poziome
 • Wiązanie geometryczne pionowe
 • Wiązania geometryczne wspólne
 • Wiązanie geometryczne styczne
 • Wiązanie geometryczne prostopadłościenne
 • Wiązanie geometryczne równoległe

 • Wiązanie geometryczne odsunięcia
 • Wiązanie geometryczne równości
 • Wiązanie geometryczne blokady
 • Wiązanie geometryczne koncentryczne
 • Wiązanie geometryczne symetryczne
 • Wiązanie geometryczne punktu środkowego
 • Wiązanie geometryczne współliniowości

Narzędzia Pracy w Dokumentacji 2D

2D dokumentacja płaska elektroniczna umożliwia szybką wymianę danych między kontrahentami, z tego powodu ważne, aby program zawierał wiele poleceń z których możemy skorzystać. W naszym cadzie jest wiele funkcji dostępnych do szybkiego szkicowania 2D.

 • Punkty, linie, łuki, okręgi, elipsy, splajny
 • Kopiuj/przenieś, skaluj, obracaj, lustro, zwijaj
 • Wiele możliwości uzyskania efektu końcowego
 • Szyki prostokątne, szyki kołowe
 • Przycinanie, wyciąganie, zaokrąglanie fazowanie
 • i wiele wiele więcej
2d dokumentacja, Proste Szkicowanie 2D
Szkicowanie 2D Narzędzia

Szkic 2D w programie CAD ViaCAD

Zasadę użycia poleceń można odnaleźć na naszym blogu poświęconym tematyce CAD. W samouczku nr 3 – rysowanie 2D – zamieściliśmy film. Zapraszamy do nauki.

Dokumentacja płaska 2D i praca na warstwach

2D dokumentacja wymaga od projektanta już na samym początku poprawnej organizacji szkicu 2D. W naszym cadzie zapewnia to praca na warstwach. Jest to niezwykle przydatne okno dialogowe dzięki, któremu użytkownik może swoje szkice, części rysunku podzielić na grupy i wyświetlać je według uznania.

Więcej informacji odnajdą Państwo w naszym darmowym kursie CAD.

Dokumentacja techniczna i atrybuty 2D CAD

Na początku tworzenia dokumentacji technicznej jak również w trakcie pracy możemy określić jaki wygląd mają przyjąć na obszarze graficznym nasze linie, łuki, okręgi, czy wymiary itp. Przy pomocy okna dialogowego zwanym Inspektorem możemy zmieniać grubości linii, kolory, wypełnienia, rodzaje wymiarowań oraz wiele innych cech projektu.

Precyzyjne Szkicowanie, Szkice 2D

Precyzyjne szkicowanie jest intuicyjne z pomocą LogiCursor™, który prowadzi kursor do potencjalnych wyborów na rysunku; przewidując następną akcję. Edycja jest równie łatwa dzięki Gripperowi; dodawanie funkcji przeciągnij i upuść do prostych i bardziej złożonych zmian. Dostosowane siatki umożliwiają rysowanie i edytowanie na różnych głębokościach. Siatki zapewniają precyzyjne przeciąganie prostokątnych, biegunowych (kołowych) i izometrycznych układów.

Przyciąganie podczas szkicowania w programach cad
Przyciąganie przy tworzeniu dokumentacji 2D
 • Inteligentne przechwytywanie kursora za pomocą LogiCursor
 • Gripper umożliwia edycję stylu przeciągania i upuszczania
 • Dostosowanie siatki do własnych potrzeb
 • Nieograniczone Cofnij/Przywróć
 • Własne palety narzędzi, które ułatwiają dostęp do poleceń

Szkicowanie & Opisy z 3D CAD

ViaCAD 2D jest jednym z pierwszych programów umożliwiających asymilacje danych 3D, potrafi automatycznie utworzyć precyzyjne profile krawędziowe części, czy zespołów.
Ta unikalna funkcjonalność prawie całkowicie eliminuje pracochłonne i czasochłonne zadanie opracowania produkcji gotowych rysunków ręcznie. Poprzez precyzyjne szkicowanie i dzięki dostępnym narzędziom jest nie tylko możliwe tworzenie dokładnych rysunków 2D, ale również dowolne manipulowanie przekrojami, czy widokami.

Dokumentacje 2D z modelu 3D:

Utworzenie dokumentacji 2D z modeli bryłowych 3D jest kwestią paru kliknięć myszką. Program po zaznaczeniu modelu tworzy podstawowe rzuty, a użytkownik może je rozbudować o dodatkowe przekroje.

Rzuty 2D w programie CAD intucyjne i szybkie do wykonania
Rzuty 2D w programie CAD
 • Automatycznie konwertuje model 3D do 2D
 • 26 stylów wymiarowania
 • Import bitmap np.do utworzenia loga firmowego
 • Wypełnienia i kreskowania
 • Dokumentacja techniczna 2D
Dokumentacja 2D - Wymiarowanie 2D i wiązania geometryczne
Wymiarowanie i Dokumentacja 2D

Dokumentacja 2D Elektryczna, Hydrauliczna i Techniczna

Dokumentacja elektryczna czy dokumentacja hydrauliczna bądź każda inna może być wykonana w programie ViaCAD 2D. Zestaw poleceń do szkicowania umożliwia utworzenie własnej dokumentacji. Natomiast dostępna biblioteka symboli, które możemy wstawiać do projektu znacznie przyśpiesza pracę. Dodatkowo bibliotekę symboli można rozbudowywać poprzez własne szkice. Uważamy, że ten moduł to program do schematów, jest intuicyjny i szybko można wykonać w nim swój projekt.

Gotowe symbole hydrauliczne elektryczne architektoniczne w programie CAD

Zastanawiasz się jeszcze jaki wybrać program do tworzenia dokumentacji elektrycznej lub hydraulicznej? – Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną prezentacje programu CAD lub pobierz darmową wersję demo cada.

Polecenia dla Projektowania Architektonicznego 2D

ViaCAD 2D w standardzie umożliwia szybkie tworzenie inteligentnych ścian, które automatycznie można łączyć obok innych wraz z błyskawicznym ułożeniem okien, czy drzwi. Dodatkowo zapewniona jest pełna kontrola nad parametrami ścian jak długość, kąt, grubość, czy definiowanymi stylami poszczególnych ścian. Dzięki tym specjalistycznym dodatkowym narzędziom w wersji ViaCAD 2D użytkownik zapewnia sobie jeszcze szybsze projektowanie schematów 2D domów.

Dokumentacja 2d - Projekt domu 2d - Precyzyjne szkicowanie
Szkic domu

Lubisz korzystać ze szkicu 2D przy pomocy standardowych narzędzi analogicznych do tych, z których korzystałeś przy programie AutoCAD. Nie martw się będziesz mógł znaleźć wiele przydatnych funkcji również w ViaCADzie. Pamiętaj udostępniamy licencje wieczyste w tej samej cenie dla osób prywatnych i osób pracujących komercyjnie.

Wymiana Danych import DWG

Program 2D umożliwia wymianę danych z programami typu AutoCAD LT między innymi importu i eksportu w postaci  DXF, DWG, SketchUp, 3D Studio, SAT, JPG oraz wielu innych.

Szukasz CADa do Dokumentacji 2D?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem programu i chcesz bezpłatnie przetestować program CAD do dokumentacji 2D, rysowania, projektowania, to zapraszamy do kontaktu z nami przez formularz zgłoszeniowy, wiadomość e-mail lub kontakt telefoniczny. Po rozpoczęciu pracy z programem jesteśmy do Państwa dyspozycji, odpowiadamy na pytania, pomagamy rozwiązać problemy, a nasze wsparcie realizujemy również poprzez nagania filmów instruktażowych. Jeśli zastanawiasz się co wybrać zamiast drogiego cada, a chcesz wykonać dokumentacje płaską, tworzyć profesjonalne projekty 2D to przetestuj program ViaCAD 2D.

Polska wersja programu do tworzenia dokumentacji 2D z Viacad2d v12
CAD 2D: ViaCAD 2D v14 wersja Polska/Angielska

Polska wersja językowa
Program CAD na MAC i PC Licencja wieczysta

Podręcznik do nauki CAD 2D i CAD 3D

Jaki wybrać podręcznik na początek do nauki programu CAD? Wolisz naukę z podręcznika drukowanego? Nic łatwiejszego, mamy gotowe rozwiązanie. Zapraszamy do zakupu podręcznika, opis znajduje się na naszej stronie internetowej:

Wsparcie techniczne i Pokaz On-line

Nadal się wahasz? Jednak szukasz alternatywy dla drogich programów CAD i potrzebujesz rozwiązań do tworzenia dokumentacji 2D? Zastanawiasz się jaki wybrać program do dokumentacji technicznej?

Odezwij się do nas pomożemy Tobie poprzez rzetelne odpowiedzi na zapotrzebowanie. Udzielimy wsparcia technicznego, pomożemy z nauką programu. Możemy połączyć się on-line i pokazać zasadę działania programu.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość e-mail.

Jakie programy 3D wybrać?

Może jednak szukasz programu do modelowania 3D? Bardzo nas to cieszy. Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Zapoznaj się z modułem CAD ViaCAD 3D lub ViaCAD Pro.


Często zadawane pytania:

Jaki darmowy program CAD do 2D?

Darmowych programów na rynku jest kilka, jednak sugerujemy przyjrzeć się licencji wieczystej dla hobbystów i firm, które kosztuje około 300 zł – ViaCAD 2D. Jest to bardzo tani CAD 2D ze wsparciem technicznym, aktualizacjami, samouczkami oraz opcjonalnie dostępnym podręcznikiem. Program jest w języku polskim na system operacyjny Windows lub Mac.

Co zamiast CAD, alternatywa CADa?

Szukając licencji wieczystej do dokumentacji 2D, szkicowania 2D, projektowania 2D proponujemy spojrzeć na alternatywę dla drogiego CADa – jest nią np. ViaCAD 2D. Zamiast drogiego programu CAD użytkownik otrzymuje tanią i funkcjonalną licencję wieczystą CADa 2D.

Jaki program do schematów elektrycznych?

Do prostych schematów elektrycznych nanoszonych np. na plan domu można skorzystać z ogólnego programu CAD np. ViaCAD 2D. W tym programie jest również biblioteka z predefiniowanymi symbolami.