Jak zacząć naukę programów CAD?

Podręcznik do nauki CADa jest na pewno dobrym rozwiązaniem dla wielu osób rozpoczynających swoją przygodę ze światem 2D i 3D. Inwestując niewielkie pieniądze otrzymujemy zestaw teoretycznych informacji jak również komplet ciekawych ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Ucząc się naszego środowiska pracy wraz z podstawowymi poleceniami będziemy mogli również łatwiej opanować inne programy jak Solidworks, Inwentor, SolidEge czy zamienniki programu CAD AutoCAD.

Podręcznik do nauki CADa jaki wybrać?

Podręcznik do nauki CADa przygotowaliśmy na podstawie programów ViaCAD i SharkCAD. Jest opracowany w języku polskim, a materiał szkoleniowy został podzielony na trzy części:

Podręcznik do nauki programu CAD wersja polska od firmy Falina
Książka CAD do nauki projektowania 2D i modelowania 3D
 1. Pierwsza część książki do CADa zawiera informacje związane z opisem dostępnych modułów, wymaganiami sprzętowymi oraz uzyskaniem wersji testowej programu
 2. Druga część książki CAD zawiera opis środowiska pracy.
 3. Trzecia część składa się z zestawu ćwiczeń. Ponieważ poszczególne ćwiczenia zostały napisane tak, aby każde odkrywało nową funkcjonalność zaleca się wykonać je we wskazanej kolejności.

Skąd pobrać programy CAD?

Program CAD wysyłamy w postaci linku na wskazany adres e-mail. Wystarczy w niego kliknąć i pobrać program. Do wyboru użytkownik ma wersję polską lub angielską. Należy zwrócić uwagę, że podręcznik jest dostosowany do wersji polskiej.

Jak zakupić podręcznik CAD do nauki?

W celu zamówienia podręcznika do komputerowego wspomagania projektowania prosimy skorzystać z zapytania z naszej strony internetowej lub napisać wiadomość e-mail zawierającą treść niezbędną do wystawienia faktury zakupowej dla osoby prywatnej lub firmy:

 • Imię i nazwisko
 • Dane adresowe
 • Nazwa firmy (dotyczy firm)
 • Nip (dotyczy firm)

Książka do nauki programu CAD kosztuje niewiele, bo jedyne 60 zł Brutto plus opłata za wysyłkę paczki priorytetowej 15 zł Brutto przy przedpłacie lub 20 zł Brutto za pobraniem.

Zachęcamy przed zakupem do zapoznania się ze spisem treści. Wystarczy kliknąć w poniższą ikonę:

Wraz z zakupem podręcznika udostępniamy w zależności od Państwa wyboru programy do bezpłatnych testów:

 • Projektowanie płaskie – ViaCAD 2D
 • Modelowanie 2D i 3D – ViaCAD 3D
 • Program 2d i 3D z renderowaniem – ViaCAD Pro
 • Programy CAD SharkCAD i SharkCAD Pro

Przy zamówieniu podręcznika prosimy o wybór wersji testowej. Jeśli nie wiedzą Państwo, która wersja programu byłaby optymalna, to prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość e-mail. Podręcznik do nauki CADa na pewno ułatwi rozpoczęcie pracy z programem.

Jak dalej rozwijać naukę modelowania?

Książka do nauki programu CAD jest jest z pewnością dobrym i zarazem prawie najtańszym rozwiązaniem na początek. Prawie najtańszym ponieważ na naszych stronach znajdą Państwo również darmowe kursy do projektowania. Kolejnym bardzo ciekawym krokiem rozwijającym wiedzę są szkolenia np. szkolenia grupowe. Zapraszamy również do subskrypcji:

Kanał Youtube

Facebook

Subskrybując nasz kanał na YouTube lub śledząc nasze wpisy na Facebooku będziesz zawsze poinformowany o nowo dodanych materiałach, czyli będziesz mógł rozwijać wiedzę z programów CAD.

Kiedy kupić licencje?

Licencje, które udostępniamy do nauki programu są czasowe. Warto zatem korzystać z nich kiedy mamy najwięcej wolnego czasu. Po okresie próbnym zapraszamy do inwestycji. Na początek do szkicowania 2D polecamy ViaCAD 2D, natomiast do 3D odpowiedni na start będzie ViaCAD 3D.