CAD CAM program do CNC

CAD CAM program do maszyn CNC SmartCAM proponuje użytkownikom trzy moduły do frezowania w języku polskim lub angielskim. Licencje systemu CAD CAM, które oferujemy są wieczyste i nie trzeba się martwić, że za rok nie będziemy mogli z nich korzystać.

Production Milling

Jest to rozwiązanie CAM dla firm, które chciałyby programować maszyny 2 1/2 osiowe z indeksowanym stołem obrotowym.

CAD CAM program do wiercenia i programowania 2.5D na maszynach CNC SmartCAM Production Milling

Advanced Milling

Jest to idealne rozwiązanie dla potrzeb produkcyjnych 3D. Obsługuje od 2 osi do 3 osi oraz 4 i 5 oś pozycjonującą. Zawiera zestaw procesów, które automatycznie dopasowują się do modeli bryłowo-pryzmatycznych. Moduł zawiera procesy wydajnościowe Adaptive HSM.

Symulacja ruchu narzędzia w oprogramowaniu cad cam

Free Form CAD CAM

Zawiera wszystkie funkcje niższych poziomów. Obsługuje od 2 do 3 osi oraz 4 i 5 oś pozycjonującą. Zawiera zestaw procesów, które automatycznie dopasowują się do modeli bryłowych i powierzchniowych. Moduł zawiera procesy wydajnościowe Adaptive HSM. Jest to najpotężniejsze narzędzie w rodzinie SmartCAM.

Obróbka 3D planar Adaptive HSM z modelu 3D

Program CAD CAM SmartCAM oparty jest o jeden interfejs, użytkownik rozpoczynając pracę z modułem do dwóch osi może w przyszłości wraz z rozwojem parku maszynowego pewnie wkroczyć w kolejny poziom programu CAM. Wszelkie projekty, biblioteki narzędzi, biblioteki operacji będzie mógł zaimportować do kolejnych poziomów. Naszym przyszłym użytkownikom proponujemy bezpłatnie wersje testowe programów SmartCAM wraz z podręcznikami pdf. Zarówno program jak i podręczniki są udostępniane w języku polskim. W celu doboru odpowiedniego poziomu do testów prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość e-mail. W treści prosimy zawrzeć informacje o parku maszynowym obecnym lub planowanym. Ważne jest również to jakie Państwo chcą wykonywać detale na maszynach CNC. Względem ich skomplikowania dobieramy właściwy moduł do darmowych testów systemu cad cam.

W celu przetestowania programu cad cam SmartCAM prosimy o kontakt telefoniczny lub uzupełnienie formularza z linku poniżej:
Bezpłatna wersja testowa programu SmartCAM

Symulacja w programie CAM CAD

CAD CAM i najnowsze strategie na CNC

Zbiór procesów Adaptive Roughing dodany do SmartCAM  wprowadza program w najnowocześniejsze znane techniki wydajnego usuwania materiału.

Adaptive Roughing powoduje, że zaangażowanie i praca narzędzia w materiale jest stale monitorowana przy pomocy algorytmu z ang. In-Process-Stock, który zapewnia, że kąt opasania narzędzia będzie stały w każdym miejscu obróbki. Dzięki temu w całym procesie obróbki zgrubnej będą istnieć prawie zawsze stałe warunki skrawania. Narzędzie nie będzie wchodzić pełną średnicą narzędzia w materiał ze względu na styczny charakter pracy narzędzia, co wpływa na łagodniejszą i cichszą pracę maszyny z mniejszymi drganiami i lepszym odprowadzaniem ciepła z narzędzia.

Jak wydłużyć czas pracy narzędzia w materiale obrabianym?

 • Cieńsze wióry są łatwiejsze do usunięcia i skuteczniej jest odprowadzane ciepło z narzędzia
 • Stałe siły skrawania wpływają na mniejsze obciążenia pracy narzędzia
 • Równomierne zużycie pracującej części narzędzia

Jak skrócić czas pracy na maszynie CNC z systemem CAD CAM?

 • Można użyć wyższe prędkości skrawania i posuwy
 • Można utrzymywać optymalną prędkość posuwu podczas całej obróbki
 • Głębokość cięcia można zwiększyć do możliwej pełnej głębokości pracy narzędzia

Optymalizacja pracy narzędzia w programie CAD CAM SmartCAM

Jakiej użyć strategii do optymalizacji pracy obrabiarki CNC?

 • Niezależna kontrola szerokości cięcia i posuwu dla ścieżek współbieżnych i przeciwbieżnych.
 • Automatyczny wybór położenia początkowego jest powiązane z łagodnym wejściem. Program tam gdzie to możliwe rozpoczyna pracę z pełną głębokością od strony otwartej granicy.
 • Cięcie można optymalizować poprzez łagodne połączenia przejść przy zmianie sposobu pracy narzędzia, np. poprzez minimalne podnoszenie narzędzia w drodze powrotnej tak, aby nie pracowało w materiale
 • Wejścia po rampie, spiralne, czy pochyłe może być definiowane przez użytkownika dla procesów HSM
 • Automatyczne tworzenie regionów pozostałości, resztek obrabianego zgrubnie materiału.

Zachęcamy również do zapoznania się z dodatkowymi materiałami na stronie producenta programu SmartCAM.

Skąd pobrać darmowy program CAD CAM?

Darmowy program CAD CAM możesz pobrać w wersji trial. Do tego możesz otrzymać bezpłatny postprocesor do swojej maszyny cnc. Oprogramowanie będzie aktywne przez 30 dni z możliwością bezpłatnego przedłużenia jeśli program ciebie interesuje na załatwienie wszelkich formalności zakupowych.

Skąd pobrać wersję trialową?

Wersję trialową CAMa możesz pobrać po wypełnieniu formularza z naszej strony. Jeśli nie wiesz jaki byłby dla Ciebie najlepszy moduł, to napiszą do nas maila lub zadzwoń.

Szukasz taniego programu CAD?

Jeśli szukasz taniego programu CAD, to zapraszamy do zapoznania się z serią ViaCAD do modelowania płaskiego i przestrzennego. Również te pakiety udostępniamy do bezpłatnych testów.

Jak zamówić program CAD CAM?

W celu złożenia zamówienia programu należy napisać wiadomość e-mail lub skontaktować się telefonicznie.

Zastanawiasz się jakie oprogramowanie będzie dla Ciebie potrzebne?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość e-mail pomożemy Tobie wybrać właściwy moduł względem prac, które wykonujesz. Jeśli chcesz możemy połączyć się on-line i pokazać sposób pracy z naszym programem CAM.

W między czasie zapraszamy Ciebie do zapoznania się z naszym blogiem oraz kanałem na youtubie. Dodatkowo odwiedzaj nas na Facebooku.

Jak rozpocząć naukę programowania maszyn CNC?

Naukę programowania CAM można zacząć samodzielnie od przerobienia udostępnianych tutoriali. Na naszej stronie i blogu jest szereg materiałów pomocniczych. Zachęcamy również do subskrypcji kanału YouTube oraz korzystania z darmowego kursu nauki programowania na maszynach CNC.