Falina Twój Partner w Programach CAD i CAM
email: info@falina.pl
tel +48 22 296 78 98

SmartCAM Frezowanie

SmartCAM CAD CAM proponuje użytkownikom trzy poziomy programów do frezowania w języku polskim lub angielskim:

Production Milling CAD CAM

Jest to rozwiązanie dla firm, które chciałyby programować maszyny 2 1/2 osiowe z indeksowanym stołem obrotowym.
Otwory Production Milling

Advanced Milling CAD CAM

Jest to idealne rozwiązanie dla potrzeb produkcyjnych 3D. Obsługuje od 2 osi do 3 osi oraz 4 i 5 oś pozycjonującą. Zawiera zestaw procesów, które automatycznie dopasowują się do modeli bryłowo-pryzmatycznych. Moduł zawiera procesy wydajnościowe Adaptive HSM.
Symulacja Advanced Milling

Free Form CAD CAM

Zawiera wszystkie funkcje niższych poziomów. Obsługuje od 2 do 3 osi oraz 4 i 5 oś pozycjonującą. Zawiera zestaw procesów, które automatycznie dopasowują się do modeli bryłowych i powierzchniowych. Moduł zawiera procesy wydajnościowe Adaptive HSM. Jest to najpotężniejsze narzędzie w rodzinie SmartCAM.
Free Form

Program SmartCAM oparty jest o jeden interfejs CAD CAM, użytkownik rozpoczynając pracę z modułem do dwóch osi może w przyszłości wraz z rozwojem parku maszynowego pewnie wkroczyć w kolejny poziom programu CAM. Wszelkie projekty, biblioteki narzędzi, biblioteki operacji będzie mógł zaimportować do kolejnych poziomów. Naszym przyszłym użytkownikom proponujemy bezpłatnie wersje testowe programów SmartCAM wraz z podręcznikami pdf. Zarówno program jak i podręczniki są udostępniane w języku polskim. W celu doboru odpowiedniego poziomu do testów prosimy o kontakt telefoniczny.

W celu przetestowania programu cad cam SmartCAM prosimy o kontakt telefoniczny lub uzupełnienie formularza z linku poniżej:
Bezpłatna wersja testowa programu SmartCAM

Zbiór procesów Adaptive Roughing dodany do SmartCAM  wprowadza program w najnowocześniejsze znane techniki wydajnego usuwania materiału.

Adaptive Roughing powoduje, że zaangażowanie i praca narzędzia w materiale jest stale monitorowana przy pomocy algorytmu z ang. In-Process-Stock, który zapewnia, że kąt opasania narzędzia będzie stały w każdym miejscu obróbki. Dzięki temu w całym procesie obróbki zgrubnej będą istnieć prawie zawsze stałe warunki skrawania. Narzędzie nie będzie wchodzić pełną średnicą narzędzia w materiał ze względu na styczny charakter pracy narzędzia, co wpływa na łagodniejszą i cichszą pracę maszyny z mniejszymi drganiami i lepszym odprowadzaniem ciepła z narzędzia.

Dzięki nowej technologii Adaptive Roughing użytkownik zyskuje:

Wydłużenie pracy narzędzia
 • Cieńsze wióry są łatwiejsze do usunięcia i skuteczniej jest odprowadzane ciepło z narzędzia
 • Stałe siły skrawania wpływają na mniejsze obciążenia pracy narzędzia
 • Równomierne zużycie pracującej części narzędzia
  Skrócenie cyklu pracy
 • Można użyć wyższe prędkości skrawania i posuwy
 • Można utrzymywać optymalną prędkość posuwu podczas całej obróbki
 • Głębokość cięcia można zwiększyć do możliwej pełnej głębokości pracy narzędzia
  Implementacja procesu Adaptive Roughing w programie SmartCAM zawiera między innymi:
 • Niezależna kontrola szerokości cięcia i posuwu dla ścieżek współbieżnych i przeciwbieżnych.
 • Automatyczny wybór położenia początkowego jest powiązane z łagodnym wejściem. Program tam gdzie to możliwe rozpoczyna pracę z pełną głębokością od strony otwartej granicy.
 • Cięcie można optymalizować poprzez łagodne połączenia przejść przy zmianie sposobu pracy narzędzia, np. poprzez minimalne podnoszenie narzędzia w drodze powrotnej tak, aby nie pracowało w materiale
 • Wejścia po rampie, spiralne, czy pochyłe może być definiowane przez użytkownika dla procesów HSM
 • Automatyczne tworzenie regionów pozostałości, resztek obrabianego zgrubnie materiału.SmartCAM CAD CAM Adaptive Rough RegionStrona producenta