Jak zacząć naukę CAD 2D

Jak zacząć naukę CAD 2D – interfejs

4.9/5 - (11 votes)

Jak zacząć naukę CAD 2D, czasem takie pytanie otrzymujemy podczas rozmowy telefonicznej czy z zapytania e-mail. Niejednokrotnie też widzimy takie pytania na różnych forach CAD. Z tego powodu staramy się ułatwić naszym przyszłym użytkownikom rozpoczęcie nauki już od najmłodszych lat w bardzo intuicyjnym programie CAD 2D czy CAD 3D – ViaCAD. Uważamy, że spokojnie nawet ostatnie klasy szkoły podstawowej mogą rozpocząć pracę z programami do modelowania.

Jak zacząć naukę CAD 2D
Interfejs programu ViaCAD 2D

Jak zacząć naukę CAD 2D

Pierwszym etapem jest przeszukanie zasobów internetu, poczytanie informacji na forach, zapoznanie się z kanałami CAD na YouTube, co z pewnością zabierze trochę Twojego cennego czasu. Jeśli jesteś uczniem, to może warto poprosić nauczyciela o pomoc w podjęciu decyzji opisując mu co znalazłeś w internecie. Możesz też skontaktować się z nami, a pomożemy rozpocząć Tobie naukę. Analiza dostępnych programów CAD na rynku jest ważna, Uważamy też, że warto zwrócić uwagę na dostępność materiałów np:

Tutorial CAD – Podstawy Interfejsu

W tym wpisie umieścimy dla osób rozpoczynających przygodę samouczek przedstawiający podstawy interfejsu programu CAD – ViaCAD. Jest to jednocześnie film inaugurujący serię darmowych kursów z CADa 2D. Zachęcamy do oglądania i zwrócenia szczególnie uwagi na:

  • rozmieszczenie okien dialogowych
  • okna z warstwami
  • okna z symbolami – zwłaszcza własnej biblioteki
  • okno inspektora do zmiany danych
  • palety poleceń
  • sposobu wybierania funkcji
  • przyciągania podczas rysowania

Jak widać na wyszczególnionej powyższej liście w tak krótkim filmie można nauczyć się już kilku ważnych cech programu. Zapraszamy do oglądania:

Darmowy kurs CAD

Uruchomiliśmy dla was stronę z wieloma filmami umożliwiającymi naukę programów CAD. Uważamy, że jest to baza wyjściowa do rozpoczęcia modelowania. Jeśli chcesz zajrzyj na naszą stronę z pogrupowanymi filmami CAD.

Podręcznik do Nauki CAD

Lubisz czytać i przerabiać przykłady z podręcznika? Może to będzie odpowiedzią na Twoje pytanie „Jak zacząć naukę CAD 2D 3D„. Podręcznik do komputerowego wspomagania projektowania można u nas zamówić. Więcej informacji o podręczniku CAD znajdziesz na naszej stronie w menu rozwijanym Dodatki.

Podręcznik do nauki programu CAD wersja polska od firmy Falina
Książka do nauki projektowania 2D i modelowania 3D

Szkolenia grupowe

Szukasz tanich szkoleń z projektowania? Jeśli tak to zapraszamy do kontaktu. Prowadzimy szkolenia grupowe dla osób prywatnych i firm. Więcej informacji o szkoleniach CAD znajdziesz w naszym menu rozwijanym Zapytania.

Zakup programu

ViaCAD 2D jest tanim programem (kosztuje około 350 zł), a przy tym zawiera bardzo bogaty wachlarz poleceń. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem cada, to wystarczy się z nami skontaktować. Może warto taki program kupić na prezent urodzinowy, czy imieninowy i cieszyć się legalną wersją programu CAD.

Podobne wpisy