CAM na początek & Materiał szkoleniowy
|

CAM na początek nr 1 z technologią Adaptive

5/5 - (5 votes)

CAM na początek jest często wpisywanym zapytaniem w wyszukiwarce, czy wpisem dodanym na forach internetowych. Według nas system CAM w którym zaczynając pracę otrzymasz dostęp do obszernego materiału szkoleniowego. będzie właściwym rozwiązaniem na początek. Dzięki temu będzie Tobie znacznie łatwiej rozpocząć pracę z detalem, utworzyć właściwą optymalną technologię i wygenerować poprawny kod na swoją maszyny CNC.

CAM na początek & Materiał szkoleniowy
Techniki Adaptive z modelu 3D również na początek

Materiał szkoleniowy – Samouczek nr 5

Wpis ten jest kontynuacją naszych bezpłatnych materiałów szkoleniowych i jest oznaczony numerem 5. Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać CAM na początek, to warto skorzystać z naszych materiałów dydaktycznych. Kolejno przedstawiamy je na naszej stronie zawierającą serię darmowych kursów CAM.

Programowanie maszyn przy użyciu oprogramowania CAM, np. SmartCAM jest możliwe dzięki wielu dostępnym technikom obróbkowym. Na naszym blogu przedstawiamy różne techniki programowania części. W tym wpisie skupiamy się od razu na zaawansowanych technikach Adaptive HSM (High Speed Machining), dzięki którym uzyskujemy optymalną pracę.

W bieżącym materiale szkoleniowym będziemy programować ten sam model, co w poprzednich kursach. Różnica wynikać będzie ze sposobu zaznaczania elementów do obróbki i wyborze innych procesów technologicznych. Tutaj wskazujemy bezpośrednio model 3D bez tworzenia krzywych pomocniczych. Taki sposób może przyśpieszyć naszą codzienną pracę. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze otrzymujemy modele 3D. Czasem nasz klient może przesłać do nas model płaski i będzie szybszym rozwiązaniem wykonanie technologi bez tworzenia elementu przestrzennego. Podsumowując w programie SmartCAM możemy korzystać z obu technik pozostawiając wybór użytkownikowi.

CAM na początek – od czego zacząć?

Klasycznie rozpoczynamy pracę od uruchomienia programu SmartCAM. Model, który przedstawiamy udostępniamy wraz z wersją testową – wystarczy go wczytać i kolejno według poleceń z filmu dodawać procesy obróbkowe Adaptive.

W tym samouczku nauczysz się:

  • zaznaczać model 3D
  • tworzyć Proces Adaptive Kieszeń
  • tworzyć Proces Adaptive Planar

Na zakończenie zaś pokażemy jak utworzyć raport obróbkowy, który możesz wydrukować i przekazać do operatora maszyny, aby miał kompletną dokumentację techniczną. Raport obróbkowy jest wykonany w technice HTML i sprawny informatyk może go dostosować do potrzeb firmy. Domyślnie raport zawiera szereg cennych informacji o narzędziach, parametrach technologicznych i fizycznych. Z pewnością automatyczne jego utworzenie usprawni codzienną pracę na produkcji.

CAM na początek & Raport Obrókowy
Raport Obróbkowy

CAM na początek z technikami Adaptive

Zaparzamy do obejrzenia kolejnego, już 5, bezpłatnego materiału szkoleniowego:

Programowanie z modelu 3D & Procesy Adaptive

Mamy nadzieję, że powyższy materiał szkoleniowy okazał się przydatny do poszerzenia wiedzy z zakresu programowania CNC. Zdecydowaliśmy się w stosunkowo krótkim czasie wprowadzić techniki Adaptive. Uważamy, że są to bardzo wydajne techniki i warto rozpocząć naukę od nich po to aby na co dzień z nich korzystać i nie obawiać się tak głębokiego zagłębiania freza w materiał. Algorytmy adaptiv i właściwie dobrane narzędzie oraz parametry zapewniają bezpieczną pracę i optymalne użycie narzędzia. Więcej o samej technice można poczytać na naszym blogu.

Pamiętaj, że w programie są dostępne również klasyczne techniki układania ścieżek. Jeśli już masz SmartCAMa, to możesz do nas się odezwać, a podeślemy Tobie pdf z ćwiczeniami zawierającymi użycie technik klasycznych. Również jeśli zaczynasz testy programów CAM otrzymasz od nas ten samouczek i to zupełnie za darmo.

Skąd pobrać program CAM?

Możesz pobrać program CAM z naszych serwerów. Wystarczy skontaktować się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy, a wyślemy Tobie wersję testową. Dobrze jest opisać jakie ma się maszyny, co się produkuje, abyśmy wybrali właściwe moduły systemu CAM. Jeśli nie jesteś pewny co wybrać, zadzwoń do nas, napisz maila jak również zapoznaj się z naszą stroną internetową:

Program CAM SmartCAM również zawiera moduły do wycinania drutowego, cięcia laserem, plazmą czy wodą. Ufam, że wybierając CAM na początek zwrócisz szczególną uwagę na moduły SmartCAMa.

W przypadku chęci wygenerowania właściwego kodu na maszynę wskazane jest podanie maszyny i wybór właściwego postprocesora. Zazwyczaj realizujemy to w przypadku zakupu programu. Jednak możemy już zaproponować podstawowe rozwiązanie również podczas bezpłatnych testów programu. Warto też odnotować, że nasze postprocesory są otwarte do edycji i każdy użytkownik może dostosować je do własnych potrzeb.

Szkolenia CAM

Jeśli mimo obszernego materiału filmowego, podręcznikowego masz chęć poszerzyć swoją wiedzę, to pamiętaj, że realizujemy szkolenia grupowe lub indywidualne. Odezwij się do nas i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

Podobne wpisy