Modele 3D do złożenia

Złożenie modelu 3D i rozłożenie

5/5 - (1 vote)

Złożenie modelu 3D w popularnym programie CAD można wykonać przy pomocy bardzo przydatnej funkcji Magnes. W tym wpisie przedstawiamy krótki film korzystający z tego właśnie polecenia. W dalszej części bezpłatnego samouczka przedstawiamy odwrócenie zagadnienia – rozbicie modelu. Przy pomocy jednego polecenia program rozłoży poszczególne elementy 3D.

Złożenie modelu 3D jak zacząć?

Na wstępie musimy wczytać do naszego projektu poszczególne części lub utworzyć je bezpośrednio w programie. Można do tego skorzystać z warstw, aby te pojedyncze modele 3D posegregować. W poniższym samouczku etap ten został pominięty, od razu mamy je już gotowe i widoczne na ekranie .

Modele 3D do złożenia
Modele 3D pojedyncze do złożenia z funkcją Magnes

Złożenie modelu 3D – przy pomocy polecenia Magnes

Złożenie modelu 3D w serii ViaCAD lub SharkCAD można zrealizować przy pomocy różnych poleceń. Jednak w ramach tego samouczka przedstawiamy jeden sposób – Magnes. W tym przypadku wystarczy wybrać z górnego menu Zmień–Zaawansowana Zmiana–Magnes lub z paska wybrać Magnes jak na zdjęciu poniżej.

Polecenie Magnes do Złożeń 3D w CAD
Polecenie Magnes do Złożeń 3D w CAD

Program CAD przy pomocy krótkich podpowiedzi w górnej części ekranu poprowadzi użytkownika co ma kolejno wskazywać – pokażemy na filmie.

Podpowiedzi poleceń w programie CAD
Podpowiedzi poleceń w programie CAD ViaCAD i SharkCAD

Rozłożenie modelu 3D – SharkCAD

Rozłożenie modelu 3D jest etapem odwrotnym od złożenia. W serii SharkCAD mamy dostępne polecenie Rozbij. Dzięki niemu z kompletne złożenie możemy rozbić na pojedyncze detale. W wersji SharkCAD wybieramy z menu górnego Narzędzia-Mechaniczne-Rozbij

Złożenie modelu 3D - polecenie do rozbicia
Polecenie do rozłożenia złożenia 3D

Analogicznie jak w poprzednim etapie pracy z programem tak i w tym przypadku program CAD SharkCAD udzieli podpowiedzi do kolejności pracy.

Rozłożenie modelu 3D
Polecenie do rozbicia złożenia modelu 3D

Samouczek – CAD 3D Złożenie i Rozbicie

Zapraszamy do obejrzenia samouczka przedstawiającego opisane powyżej polecenia. Film dostępny jest na naszym kanale YouTube oraz na Facebooku, zapraszamy do subskrypcji.

Mam nadzieję, że film pomoże korzystać z tych dwóch poleceń naszym użytkownikom. Zapraszamy do komentarzy na kanale YouTube, Facebooku lub napisz do nas wiadomość e-mail ze swoimi sugestiami.

Wersja testowa programu CAD

Zapraszamy do bezpłatnych testów programu CAD serii SharkCAD. Wystarczy do nas napisać maila lub uzupełnić formularz zgłoszeniowy.

Zakup programu SharkCAD

Licencje SharkCAD są dostępne w wersjach wieczystych lub subskrypcji dwunastomiesięcznych. W celu zakupu napisz do nas wiadomość email lub zadzwoń lub skorzystaj z formularza zakupowego.

Podobne wpisy