Program CAD 2D i 3D naszym zdaniem jest dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w projektowaniu architektonicznym 3D, studentem opracowującym projekty 2D, inżynierem projektującym konstrukcje mechaniczne, dokumentacje elektryczne, hydrauliczne, hobbystą czy profesjonalistą.

Nasze profesjonalne rozwiązania programów CAD 2D 3D na Mac czy Windows będą tym czego potrzebujesz ponieważ zawierają polecenia dzięki którym wykonasz swoją pracę w krótkim czasie. Jeśli zadajesz sobie pytanie jaki wybrać program CAD na Maca lub Windowsa to w obu przypadkach ViaCAD lub SharkCAD będą tym czego szukasz. Wersja na Maca działa już na macOS Sonoma, wersja Windowsa działa z 10 lub 11. Udostępniamy wersje polskie lub angielskie z darmowymi samouczkami filmowymi. Dodatkowo jesteśmy do twojej dyspozycji i udzielamy wsparcia z zakresu instalacji i korzystania z tych programów poprzez e-mail, telefon, połączenia on-line i szkolenia.

Tanie programy CAD ViaCAD SharkCAD v14
Zapraszamy do zakupu najnowszej wersji programy ViaCAD i SharkCAD v14

Ponieważ nasz tani program CAD 2D 3D składa się z kliku poziomów opartych na jednym interfejsie, to zawsze będziesz mieć łatwą ścieżkę uaktualniania, mnóstwo przydatnych narzędzi i dodatków, bezpłatne wsparcie dla użytkowników – i wszystko to bez miesięcznej subskrypcji ponieważ licencja jest wieczysta. Z tego powodu płacisz za program tylko raz.

Program CAD 2D 3D – ViaCAD

oprogramowanie CAD na Macintosh ® i Windows ®
Tani program cad do projektowania 2D i importu dwg

Program CAD ViaCAD 2D

jest zaawansowanym narzędziem, które przy krótkim czasie nauki zapewnia pełne projektowanie na poziomie szkicu 2d. Dostępny zestaw narzędzi, adnotacji, wymiarowania umożliwia przygotowanie gotowego projektu
Czytaj więcej… .

Oprogramowanie 3D do modelowania zabwek placów zabaw i wielu innych elementów 3D

Program CAD ViaCAD 3D

jest jednym z najtańszych programów CAD do projektowania 2D i 3D dostępnych na rynku. Oferuje już pełne modelowanie 3D bryłowe, powierzchniowe i konturowe części pojedynczych oraz złożeń. Dodatkowo pozwala na automatyczne tworzenie budynków przestrzennych
Czytaj więcej…

Program CAD - ViaCAD Pro PL jaki program CAD do zaawansowanego modelowania płaskiego i przestrzennego

Program CAD ViaCAD Pro

Jest to najbardziej rozbudowana wersja programu CAD serii ViaCAD do modelowania 3D i 2D części pojedynczych oraz złożeń. Program umożliwia pracę parametryczno bezpośrednią opartą na drzewie historii oraz warstwach.
Czytaj więcej…

Programy CAD 2D 3D – SharkCAD

system CAD na Macintosh ® i Windows ®

Programy CAD na MAC lub Windows zaprojektowany został jako najwyższej jakości produkt CAD, dla najbardziej wymagających użytkowników. Dla wszystkich, którzy kontynuują przygodę od serii ViaCAD jak i dla nowych osób, które chcą projektować to co tylko mogą wymyślić.

Jeśli jesteś profesjonalistą, który wymaga wysokiej jakości wyników, program CAD Shark oferuje bezkompromisowy zestaw zaawansowanych narzędzi projektowych 2D i 3D. Niezależnie od tego, czy szukasz rysowania 2D, modelowania 3D, drukowania 3D czy realistycznego renderowania. Wszystko to możesz otrzymać inwestując w licencje wieczystą.

Program CAD SharkCAD PL od FalinaProgram CAD SharkCAD PL jest pierwszym modułem z rodziny programów Shark i zawiera wszystkie funkcje służące do modelowania z serii ViaCAD rozszerzone o dodatkowe profesjonalne polecenia. Zapewnia w pełni funkcjonalne modelowanie 2D i 3D, a polecenia szkicownika umożliwiają rysowanie dowolnych kształtów.

Czytaj więcej…

Program CAD SharkCAD Pro PL od FalinaProgram CAD SharkCAD Pro zawiera wszystkie funkcje serii ViaCAD oraz SharkCAD jak swobodne modelowanie krawędziowe, bryłowe, czy powierzchniowe z jeszcze większym wachlarzem narzędzi. Sposób pracy oraz interfejs programu jest identyczny dlatego nie traci się czasu na naukę programu. .

Czytaj więcej…

Power Pack Druk 3D i Zamiana STL na Bryłę

Drukowanie 3D w Cadzie z modułem PowerPack dostarcza ponad 70 nowych poleceń do CADa dzięki czemu usprawniana jest praca z modelem oraz optymalizacją procesu przygotowania projektu do Druku 3D. PowerPack oferuje dodatkowe narzędzia do projektowania jak usuwanie duplikatów, animacje warstw, nadawanie kolorów, rozmieszczanie elementów na warstwach, wybór elementów z obszaru graficznego oraz wiele innych. Równocześnie moduł PowerPack zawiera szereg poleceń przygotowujących model do druku 3D. Miedzy innymi są dostępne narzędzia auto naprawy błędnych wierzchołków, ścian, krzywych, normalnych czy też domykanie otworów oraz wiele innych. Bardzo istotną cechą dodatku jest możliwość zamiany siatki czworokątów mesh (stl) na bryłę. Użytkownik może utworzyć w dowolnym cadzie model wielokątnego meshu. Następnie zaimportować go do ViaCADa z PowerPackiem i po zamianie modelu na bryłę dodawać dalsze zmiany bryłowe/powierzchniowe lub utworzyć dokumentację techniczną. Dlatego możliwości jest wiele, a ścieżka i sposób pracy zależą od projektanta…

Czytaj więcej…

Drukowanie 3D przygotowanie i analiza w programie CAD na system Mac i PC
Analiza i przygotowanie modelu pod drukowanie 3D z ViaCAD

Program CAM SmartCAM

W programie CAM CAD SmartCAM użytkownicy tworzyli technologię na maszyny CNC już od 1983 roku. Z tego powodu nasz użytkownik ma pewność rozwoju programu na kolejne lata. Sam program CAM jest udoskonalany aż po dziś dzień przez programistów z firmy amerykańskiej SmartCAMCNC. Do Państwa dyspozycji udostępniamy bezpłatnie wersje trialowe modułów frezarskich i tokarskich. Umożliwiamy wybór wersji polskiej lub angielskiej jak również przekazujemy w ramach testów podręcznik pdf, który pomaga rozpocząć pracę z programem. Dlatego rozpoczęcie pracy będzie przebiegnie szybko i sprawnie.

Czytaj więcej…

Program CAM SmartCAM do frezowania, toczenia, wycinania drutowego, cięcia laserem czy wodą.
CAD CAM

Wybór programu CAD CAM

Wybór programu CAD CAM na początek wydaję się trudny. Jest sporo rozwiązań na rynku, a często programy CAD CAM posiadają podobną funkcjonalność opisaną różnymi hasłami. Dotyczy się to zwłaszcza programów CAM i haseł np. HSM, HST, Adaptive, kontrola kąta opasania, ścieżki dynamiczne itd. Tak naprawdę są to zbliżone hasła i we wszystkich chodzi o bardzo wydajną pracę narzędzia w materiale obrabianym, ale o szczegółach możemy porozmawiać przez telefon.

Jaki więc wybrać program CAD?

Wybór programu CAD musi zostać podjęty względem naszych potrzeb, czyli co rysujemy, w jakiej postaci 2D czy 3D i czy będziemy nasz model używać do celów wizualizacji bądź przekazywać do technologa w celach produkcyjnych. Przeglądając rynek CAD musimy również wziąć pod uwagę cenę CADa, a ta jest bardzo istotna i odmienna. Są na rynku programy, które kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych. Z drugiej strony możemy rozpocząć pracę już z modułem 2D i licencją wieczystą za kilkaset złotych – np. ViaCAD 2D. Jak widać rozbieżności są duże.

Jaki darmowy program CAD?

Jaki darmowy program CAD? – lub może warto zadać pytanie czy warto szukać na forach i „męczyć” się z instalacją, konfiguracją i jakością funkcji w „darmowych” programach CAD jeśli mamy już za kilkaset złotych sprawdzone rozwiązania nad którymi pracują specjaliści od lat. Najgorzej jednak jeśli ten wybrany darmowy program nagle przestał być darmowy i wymaga opłat rocznych – o zgrozo, a jeśli nie będziemy mogli już wczytywać naszych projektów.

Podsumowując uważamy, że wybór programu powinien być kompromisem pomiędzy naszymi potrzebami, funkcjonalnością, a chęcią zainwestowania pieniędzy. Mamy na to rozwiązanie w postaci serii programów CAD ViaCAD. Zapraszamy do darmowych testów, linki do pobrania programu wysyłamy poprzez wiadomość e-mail.

Jaki wybrać program CAM

Wybór programu CAM naszym zdaniem powinien zawsze zaczynać się od przygotowania listy maszyn CNC jakie mamy lub jakie będziemy posiadać w niedalekiej przyszłości. Następnym krokiem jest przemyślenie co chcemy na maszynach wykonywać i jak bardzo są to skomplikowane detale. Mając taką wiedzę jesteśmy w stanie Państwu pomóc i dobrać właściwy moduł z programów CAM.

Nauka program CAD CAM

Od czego zacząć naukę modelowania w programie CAD?

Proponujemy rozpocząć naukę od darmowego kursu CAD. Udostępniamy Państwu szereg materiałów filmowych oraz samouczków, od których można zacząć przygodę projektowania. Z pewności będzie to ciekawa alternatywa dla drogich szkoleń alternatywnych rozwiązań.

Darmowy kurs CAD - bezpłatne szkolenia CAD
Darmowy Kurs CAD

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest inwestycja w podręcznik drukowany do nauki modelowania 2D oraz 3D. Książka CAD zawiera w sobie zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne z wykonania konkretnych modeli 2D i 3D.

Podręcznik do nauki programu CAD wersja polska od firmy Falina
Książka do nauki projektowania 2D i modelowania 3D

Następnym sposobem rozszerzenia wiedzy są darmowe połączenia on-line podczas których możemy przedstawić podstawowe zasady pracy z programami CAD.

Jednocześnie dla osób, które nie mają czasu i chciały by w jak najkrótszym zapoznać się z programem 3D realizujemy płatne szkolenia zarówno on-line jak i u użytkownika. Prosimy o kontakt w celu omówienia zakresu wymaganego szkolenia. Każde szkolenie płatne jest traktowane bardzo indywidualnie i opracowywane według zapotrzebowania.

Jak nauczyć się programować maszyny CNC z programem CAM?

Nauka programu CAM, to niewątpliwie proces, który wymaga czasu i systematycznego poszerzania umiejętności programowania w środowisku CAM. Dla wszystkich osób, które chcą rozwijać swoją wiedzę z zakresu systemów CAM i maszyn CNC udostępniamy bezpłatny kurs programowania maszyn numerycznych. Kurs jest nieustannie rozwijany dlatego zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTubie, konta na Facebook i częstego zaglądania do naszego blogu poświęconego zagadnieniom CAD CAM.

Na naszej podstronie można poczytać o darmowym kursie CAM – Zapraszamy.

Ile kosztuje CAD?

Program CAD do projektowania 2D z licencją wieczystą na WIndows lub MAC w wersji polskiej lub angielskiej można kupić za około 300 zł, np. ViaCAD 2D PL

Ile kosztuje CAM?

Cena programu CAM zależy od wybranego modułu. Profesjonalny moduł CAM do frezarek 2.5D, tokarek 2 osie, czy maszyn do cięcia wodą, laserem lub plazmą można kupić w okolicy 9 tys złotych, np. SmartCAM